رفتن به محتوا

رئیس تعاملات بین المللی فناوری: شرکت های دانش بنیان نیازمندحمایت هستندبه گزارش رمزپرس از قلعه نوی در حاشیه نشست تعاملی شرکت‌های فناوری ایران و روسیه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو افزود: یکی از وظایف معاونت علمی کمک به شرکت های دانش بنیان برای ورود به عرصه بین المللی و صادرات محصولات شان است.

وی با بیان اینکه در کشور حدود هشت هزار شرکت داش بنیان داریم  افزود: این شرکت‌ها ظرفیت های خوبی برای رشد و توسعه اقتصادی و علمی کشور دارند از اینرو نیازمند حمایت هستند.در همین راستا چهارمین خانه نوآوری و فناوری ایران برای حمایت از تعاملات شرکت های فناوری  با شرکتهای روسی در مسکو را با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران افتتاح کردیم تا بتوانند وارد بازار های بین المللی شوند.

قلعه نوی گفت : خانه نوآوری ایران قبلا در کشورهای چین، سوریه و کنیا افتتاح شده بود و بنا داریم در سال جاری در چهار کشور دیگر نیز طرح خانه نوآوری را اجرا کنیم تا شرکت های فناوری بتوانند شریک تجاری خودشان را در کشور هدف پیدا کنند.

وی افزود : اولین نشست بین شرکت های تجاری اقتصادی فناوری ایرانی و  روسی هم برگزار شد تا بتوانند با تعاملاتی که برقرار می کنند به صادرات محصولات خود در کشور روسیه و دیگر کشورهای حوزه مشترک الامنافع ( CIS ) بپردازند.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری ،خاطرنشان کرد، ۳۵ شرکت دانش بنیان ایرانی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راه اندازی خانه نوآوری و فناوری کشورمان در مسکو مشارکت کرده اند و پس از چین، سوریه و کنیا، حالا روسیه به محل دائمی چهارمین خانه نوآوری و فناوری ایران در جهان تبدیل شد.

وی گفت خانه جدید نوآوری و فناوری ایران در روسیه محل عرضه جدیدترین محصولات حوزه علم و فناوری و مکانی مناسب برای رایزنی، تبادل تجربیات و همکاری‌های مشترک بین شرکت‌های دانش بنیان ایران و روسیه است.

در مراسم افتتاح رسمی چهارمین خانه نوآوری و فناوری ایران، مقامات وزارت‌خانه‌های صنعت و ارتباطات روسیه، سیروس وطن خواه، رییس مرکز همکاری‌های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری،

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد