رفتن به محتوا

نماینده مردم اهواز: ۷۰۲ روستای خوزستان آب شرب ندارند


تیر ۲۹, ۱۴۰۰ گوناگون

به گزارش رمز پرس نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: گفتار درمانی و وعده های تو خالی دردی از دردهای مردم خوزستان را درمان نمی کند آقای روحانی ۸ سال به مردم خوزستان وعده داد اما به هیچ کدام عمل نکرد، در دو روز گذشته معاونین وزرا را به خوزستان فرستاده است و حاتم بخشی برای دولت بعد کردند.

نماینده مردم خوزستان ،سیستان وبلوچستان و چهارمحال بختیاری باید به وزارتخانه ها و سازمان برنامه و بودجه التماس کنند که یک میلیارد به فلان پروژه استان شان اختصاص داده شود ولی از آن طرف ظرف دوسال بهترین پروژه های انتقال آب چند هزار کیلومتری انجام می شود و منابع آن نیز تامین می شود ،همه اینها به معنای بخشی نگری و سومدیریت است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران است که بعد از گذشت بیش از ۴۰سال از انقلاب همچنان روستاهایش فاقد آب شرب باشند ،گفت: پیرمرد عرب عشایر خوزستان در هورالعظیم در حالی که دام هایش از بی آبی تلف می شوند و در معیشت اش مانده است می گوید جمهوری اسلامی راضی به این بی عدالتی نیست قطعا رهبر معظم انقلاب از این وضعیت راضی نیست تمامی مشکلات ما از سوءِ مدیریت و بخشی نگری است برخی افراد متنفذ در کشور همه کشور را در چند استان می بینند و همه استان ها را از نظر زیرساختی به قهقهرا می برند .

وی گفت: انتظار ما از دولت سیزدهم این است که رهاسازی آب در استان خوزستان را انجام دهند، از انتقال غیر کارشناسی پروژه های آب از سرشاخه ها جلوگیری کنند، خسارت امروز کشاورزان و دامدارن را جبران کنند و پروژه های آب رسانی در استان خوزستان را که با حیات مردم در استان خوزستان چهارمحال بختیاری و سیستان و بلوچستان در ارتباط هستند، تکمیل کنند.

یوسفی تاکید کرد: زشت است که بگویم برای خرید دو کیلومتر لوله صدمیلیون دویست میلیون پول نداریم ولی برای انتقال چندهزار میلیارد تومانی آب پول داریم .

وی گفت: آقای روحانی و جهانگیری که برای مردم استان خوزستان گریه می کنند بدانند که مردم خوزستان تشنه ترحم نیستند بلکه تشنه خدمت هستند و عزت شان هم بالا است. این آقایان باید جواب دهند که چرا وزیرشان را به خوزستان نفرستاند یعنی در شان مردم نبود که وزیرشان را به این استان بفرستند .

وی تاکید کرد: ما در شمال و جنوب استان بیشترین مشکلات را در حوزه کم آبی داریم از دهدز که چسبیده به سد کارون سه و چهار است و شامل ۷۰۲ روستا است مردم آب شرب ندارند تا مسجد سلیمان باغ ملک و ایذه؛ ولی بیشترین مشکل به دلیل سیاست های غلط در جنوب استان است که کشاورزی آرزوی مردم شده است و دام هایشان نیز در حال از بین رفتن است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد