رفتن به محتوا

آمریکا: ۹۷ درصد بستری ها و ۹۹٫۵ درصد مرگ های کرونایی از میان واکسن نزده هانتایج آمار اعلامی وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا نشان می دهد طی ۲ هفته گذشته شیوع سویه دلتا ویروس کرونا در این کشور رو به افزایش بوده و آمار بستری ها و مرگ و میر ها را افزایش داده است.

 

آمریکا: 97 درصد بستری ها و 99.5 درصد مرگ های کرونایی از میان واکسن نزده ها

 

بر اساس آمار اعلامی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده هم اکنون تعداد ۲۴ هزار و ۹۲۳ نفر در اثر ابتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های ایالت های آمریکا بستری هستند. این میزان بستری نسبت به یک هفته قبل حاکی از افزایش ۲۶ درصدی و نسبت به دو هفته قبل  افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

به گزارش رمز پرس دکتر “راشل والنسکی”  مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا درباره تاثیر واکسن در موارد بستری و فوتی های جدید در آمریکا گفته است: ” یک موضوع مشترک در جریان شیوع سویه جدید ویروس کرونا (سویه دلتا) در ایالات متحده قابل مشاهده است و آن این است که می توانیم آن را موج همه گیری در میان واکسینه نشده ها بدانیم.”

دکتر والنسکی افزود؛ بیش از ۹۷ درصد از افرادی که در موج جدید و طی ۲ هفته گذشته در بیمارستان ها بستری می شوند از میان واکسینه نشده ها هستند و از لحاظ مرگ و میر نیز طی ۲ هفته گذشته ۹۹٫۵ درصد از فوتی های کرونا از میان واکسینه نشده هاست.

این مقام بهداشتی فدرال ایالات متحده آمریکا تاکید کرد؛ واکسن زدن افراد در اسرع وقت “سریعترین و موثرترین راه برای برون رفت از این بیماری همه گیر است.”

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد