رفتن به محتوا

آمریکا: ایران می خواهد تقصیر بن‌بست در مذاکرات وین را به گردن ما بیندازد 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته آزاد کردن زندانیان نیاز به توافق ندارد و اگر ایران حسن نیت دارد می تواند در قالب یک حرکت انسان دوستانه همین امروز آنها را آزاد کند.

آمریکا: ایران می خواهد تقصیر بن بست در مذاکرات وین را به گردن ما بیندازدبه گزارش رمز پرس در واکنش به این اظهارات،” ند پرایس” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته این اظهارات “تلاشی زننده” برای سرزنش دیگران به دلیل بن بست فعلی در مذاکرات است.

او مدعی شده:” ما کماکان آماده بازگشت به وین برای تکمیل مذاکرات درخصوص بازگشت دوجانبه به برجام در صورتی هستیم که ایران تصمیمات لازم خود را اتخاذ کند.”

پرایس در ادامه گفت:” عراقچی می‌گوید ما توافق (درباره زندانیان) را به گروگان گرفته‌ایم، در حالی که این دولت متبوع اوست که ۴ آمریکایی بی‌گناه را به ناحق سال‌ها زندانی کرده است.”

ند پرایس اظهار داشت، درباره موضوع زندانیان هیچ توافقی وجود ندارد و اگر واقعا ایران به دنبال نشان دادن حسن نیت و انجام حرکتی انسان‌دوستانه است، تنها کافی است که این زندانی‌ها را آزاد کند.

اظهارات پرایس واکنش “سیعد خطیب زاده” سخنگوی وزارت خارجه ایران را به دنبال داشته و این دیپلمات کشورمان بار دیگر تاکید کرده برای آزادی ۱۰ زندانی توافقی بین ایران و آمریکا و بریتانیا شکل گرفته بوده است.

خطیب زاده در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود در توییتر نوشت:” “حیرت‌آور” این است که ایالات متحده این حقیقت ساده را انکار می کند که “یک توافق در خصوص بازداشت شدگان به دست آمده است.” حتی شامل اینکه چگونه اعلام عمومی شود.”

او افزود:” در وین – جدا از برجام – با ایالات متحده و انگلیس در خصوص تبادل بشردوستانه و آزادی ۱۰ زندانی از همه طرف‌ها توافق شد. ایران آماده است تا همین “امروز” این توافق را اجرایی کند.”

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد