رفتن به محتوا

تکلیف شورای بورس؛ نهاد ناظر صورت های مالی تلفیقی را منتشر کندشورای بورس ناظر مجلس در شورای بورس خواستار انتشار صورت های مالی تلفیقی سازمان بورس و اوراق بهادار شد.

به گزارش رمز پرس از محسن علیزاده نماینده سپیدان که با خبرنگار بورس ۲۴ سخن می گفت، درباره لزوم انتشار صورت های مالی تلفیقی سازمان بورس و اوراق بهادار توضیح داد : سازمان مزبور اخیرا” صورت های مالی خود را منتشر کرده است که اقدام خوبی به شمار می رود اما برای شفافیت بیشتر باید صورت های مالی تلفیقی همراه با یادداشت های پیوست منتشر شود تا این شفافیت به حداکثر برسد چرا که شفافیت مالی بورس هم اکنون به یک مطالبه جدی برای جامعه سهامداری تبدیل شده است.

ظن حیف و میل اموال عمومی در شرکت اطلاع رسانی بورس

این عضو شورای عالی بورس در برابر این سوال که آیا در جریان هزینه های سنگین انجام شده برای تبلیغ بورس در رسانه ملی در سال ۹۹ که اساسا” بورس به دلیل هجوم مردم به بازار سرمایه در این سال نیاز به تبلیغ نداشت و همچنین تصویب بودجه حدودا” ۴۰ میلیارد تومانی برای سال جاری شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس که مشخص نیست، در کجا و چگونه هزینه می شود؛قرار دارد؟ گفت: رئیس سازمان بورس باید گزارش جامعی در خصوص نحوه فعالیت شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به اعضای شورای بورس ارائه دهد.

این که آیا فرهنگ سازی در بورس نقشه راه مشخصی دارد یا خیر؟چرا در سال گذشته این فرهنگ سازی ها اثربخش نبوده و به زیان مردم منتج شده است؟ برنامه های ۱۴۰۰ و سال آینده چگونه است؟ نظارت سازمان بورس بر عملکرد شرکت اطلاع رسانی چگونه است؟ و علت مقاومت در برابر انتشار صورت های مالی این شرکت به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح شده از سوی جامعه سهامداری چیست؟

فرهنگ سازی در بورس فاقد نقشه راه موثر است

وی ادامه داد : اگر بورس نقشه راه موثری برای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری داشت نباید رخدادهای تلخ سال ۹۹ اتفاق می افتاد و مردم به جای ورود غیر مستقیم به بازار سهام ، مستقیما” وارد بورس می شدند و در نتیجه بخش زیادی از سرمایه های آن ها از بین رفت.

علیزاده افزود : نهادی که شفاف است نباید از انتشار هیچ گزارشی یا انجام هرگونه نظارتی یا حتی انجام حسابرسی ویژه نگران باشد. ما هم خواستار نشر صورت های مالی همراه با یادداشت های پیوست شرکت های زیرمجموعه بورس هستیم و در اولین جلسه شورای بورس این خواسته عمومی را مطرح می کنیم که انجام شود تا شائبه هرگونه حیف و میل در این شرکت ها از بین برود.

شرکت اطلاع رسانی بورس جای افراد متخصص است ؛ نه…

در ادامه از او پرسیدیم آیا در جریان انتصاب مدیرجدید اطلاع رسانی هست که قبلا”در تاکسیرانی سمت داشته هست و آیا چنین انتصاب غیر مرتبطی را به نفع بازار سهام می داند؟ که تاکید کرد : بورس یک بازار تخصصی است و رئیس بورس باید مراقب باشد تا افرادی را در سمت های تخصصی بگمارد که آشنا به بازارهای مالی باشند و در زمینه بورس تخصص داشه باشند وگرنه آسیب های جبران ناپذیری به بازار سرمایه وارد می شود که اثرات آن تا سال ها ماندگار خواهد بود.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد