رفتن به محتوا

استقلال، مزد احتیاط پرسپولیس را داد


تیر ۲۵, ۱۴۰۰ ورزشی

فرهاد مجیدی حق دارد شادترین مرد ایران باشد، او یکی از شطرنج‌گونه‌ترین بازی‌های چندسال اخیر را برد تا استقلالی‌ها بعد از فصلی پر از گله و شکایت شب شیرینی داشته باشند.

به گزارش رمزپرس به نقل از   عصرایران؛ احسان محمدی- فرهاد مجیدی حق دارد شادترین مرد ایران باشد، او یکی از شطرنج‌گونه‌ترین بازی‌های چندسال اخیر را برد تا استقلالی‌ها بعد از فصلی پر از گله و شکایت شب شیرینی داشته باشند.نیمه اول این مسابقه یک هیچ بزرگ بود. هیچ به معنای واقعی. یک بازی کسالت‌بار و بدون موقعیت که حتی یک دقیقه لذت‌بخش برای بیننده تلویزیونی نداشت. بازیکنان دو تیم مثل ترسوها توی زمین خود در کمین می‌نشستند و انگار از همان دقیقه اول دل‌شان می‌خواست داور سوت پایان بازی را بزند و به پنالتی برسند.

پرسپولیس در خط دفاع سیدجلال حسینی را نداشت ولی این خلأ هم باعث نشد تا ارسلان مطهری و مهدی قایدی خطری ایجاد کنند. حضور فرشاد فرجی در خط دفاع و بازی بی‌نقص او مقابل باشوی استقلال شاید تنها نقطه فنی این نیمه بود.

استقلال مزد احتیاط پرسپولیس را داد

نیمه دوم هم تفاوت زیادی نداشت تا دقیقه ۷۰ که یحیی گل‌محمدی، شهریار مغانلو و امید عالیشاه را بیرون کشید و مهدی عبدی و عیسی آل‌کثیر را به زمین فرستاد و فرهاد مجیدی با تعویض محمد نادری به جای بابک مرادی این فرصت را داد تا به زمین بیاید و بارها پرسپولیس را آزار بدهد.

چند حمله نصفه و نیمه کار را به ۱۲۰ دقیقه برد جایی که بازیکنان انگار تازه از خواب بیدار شدند، اول آل‌کثیر تیر دروازه را به لرزه در آورد و بعد قایدی با حامد لک تک به تک شد و سیامک نعمتی به داد دروازه‌بان پرسپولیس رسید. ارسلان مطهری یک ضربه سر را هدر داد و محمدحسین کنعانی‌زادگان چیزی نمانده بود تا دروازه خودی را بازی کند …

بازی بدون تنش و درگیری معمول پیش رفت. بخشی از این ماجرا به خاطر کاریزمای داور علیرضا فغانی بود که به بازیکنان نشان می‌داد از آن‌ها بزرگتر است گرچه نبمه اول بازی ضربه هولناک ارسلان را که ندید. ضربه‌ای که برخی از داوران معتقدند مستحق کارت قرمز بود و اگر این اتفاق می‌افتاد احتمالاً همه چیز شکل دیگری به خود می‌گرفت.

پرسپولیس انگار به مهارت حامد لک در مهار ضربات پنالتی دل‌گرم بود که چندان به آب و آتش نزد و ترسوتر از همیشه ظاهر شد. اتفاقی که به استقلالی‌ها جسارت حمله و حفظ توپ طولانی مدت داد. بالاخره دقیقه ۱۲۰ رسید و‌ دو تیم به لحظه محبوب‌شان رسیدند. سناریوی سال قبل …

سه بازیکن اول برای هر دو تیم گل زدند. وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری برای استقلال و مهدی ترابی، کنعانی‌زادگان و سعید آقایی برای پرسپولیس.

بابک مرادی هم گل زد ولی عیسی آل‌کثیر ضربه‌اش را جایی فرستاد که سال قبل اوساگونا فرستاد. حالا کافی بود مهدی قایدی توپش را گل کند اما لک پنالتی‌اش را گرفت تا امیدهای پرسپولیس زنده شود. مهدی عبدی پشت توپ قرار گرفت، گل او همه چیز را مساوی کرد ولی سیدحسین حسینی با یک شیرجه خوب ضربه مهاجم پرسپولیس را مهار کرد تا فرهاد مجیدی به آسمان بپرد. استقلال باز هم در حام حذفی پرسپولیس را از گردونه خارج کرد تا شب شیرین استقلالی‌ها حتی در یک نمایش ضعیف از ار دو‌تیم رقم بخورد.

بعد از سه بازی ۲-۲ در وقت قانونی میان استقلال و پرسپولیس و حتی پیروزی ۱-۰ در دیدار لیگ، شاید بتوان این بازی را بدترین نمایش دو تیم قلمداد کرد اما برای چه کسی اهمیت دارد؟ استقلال ۴بر۳ در ضربات پنالتی پیروز شد و شب تابستانی آبی شد تا آن‌ها به سمت فتح جام حذفی به پیش بتازند و قرمزها بعد از این شکست تلخ حق هیچ اشتباهی در سه دیدار لیگ ندارند تا فصل را با یک جام و البته رکورد خارق‌العاده تمام کنند. آیا این شکست بر روند تیم یحیی در لیگ اثر می‌گذارد؟ سه هفته صبر کنید!

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد