رفتن به محتوا

بهشتی صورت و سیرت!


تیر ۴, ۱۴۰۰ سیاست داخلی, یادداشت

یادداشت

دکترخلیل علی محمدزاده
به گزارش رمز پرس چند روز دیگر سالروز شهادت آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی از راه می رسد.به یاد داشتی از دکترخلیل علی محمدزاده
در این ارتباط می پردازیم ،ایشان ۴۰ سال پیش در سن ۵۲ سالگی به همراه ۷۲ تن از همکاران و همفکران خود در هفتم تیر ماه ۱۳۶۰، در انفجار بمب در دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران توسط منافقین به شهادت رسیدند.
چند تن از افرادی که در این فاجعه آسیب دیده بودند، آخرین جملات آن شهید را که موقع انفجار، در حین سخنرانی بودند را، اینچنین به خاطر می آورند، می گویند سخنرانی تازه گرم شده بود، ایشان لحظاتی مکثی کردند و گفتند: بچه ها بوی بهشت می آید. شما هم می فهمید بوی بهشت را؟ آیا این عطر دلنشین نیست! و بعد از آن انفجاری مهیب سقف محل جلسه را بر زمین می کوبد.
شهید بهشتی اعتقاد داشتند: «بزرگترین خطر برای انقلاب این است که مردم به‌جای برخوردهای صادقانه، سیاسی‌بازی ببینند.»
معتقد بودند: اگر مسئولین با مردم صادق نباشند، مردم ناامید و مایوس خواهند شد.
آن شهید عزیز همواره می گفتند: «من تلخی برخورد صادقانه را به شیرینی برخورد منافقانه ترجیح می دهم.»
امام خمینی(ره) در توصیف شخصیت این شاگرد روشنفکر، فهیم و راست قامت خود می فرمایند: «اینها(دشمنان) از آقای دکتر بهشتی می ترسند، چون فرد لایقی است.»
یا بعد از شهادت ایشان فرمودند: «بهشتی مثل یک ملت بود برای ملت ما»
تخریب مسئولین لایق، حزب اللهی و مردمی و ترور شخصیت آنها از بدو انقلاب اسلامی و حتی پیش از آن یکی از شگردهای اصلی و رایج دشمنان انقلاب در داخل و خارج بود و این ترفند تاکنون همچنان ادامه داشته است.
خط تخطئه، توهین و اتهام بستن به رییس جمهور منتخب آیت آلله دکتر رئیسی که مرام و خلق و خوی مردمی و بهشتی گونه دارد و از شاگردان و از منتخبان آن شهید مظلوم به شمار می آیند نیز، در تعقیب همین مشی و در همین راستا ارزیابی می شود.
دشمن با همه افراد لایق و کسانیکه دل در گرو انقلاب دارند و درصدد رفع مشکلات مردم و محرومیت زدایی و بسط شعار «می شود و ما می توانیم»، در حوزه اقدام و عمل هستند، سر ستیز و ناسازگاری دارد.
مردم بصیر و هوشیار ما هرگز فریب بدخواهی ها و بدگویی های دشمنان ایران و اسلام را نخواهند خورد و در حرکت تحولی به سمت قله های پیشرفت که در پیش دارند، در کنار مسئولین ساده زیست، صادق و پاکدست، با عزمی راسخ، دستهای پرتوان و کمک کننده و شور و شعور انقلابی، مثل همیشه پشتیبان ولایت فقیه و این انقلاب و کشور تا آخر خواهند ماند.
ان شاءالله
جمعه ۴ تیر ماه ۱۴۰۰
*پزشک و استاد دانشگاه

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد