رفتن به محتوا

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران: مشارکت ۳۳درصدی مردم مازندران تا این لحظه در انتخابات


خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ اجتماعی

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خبر داد

مشارکت ۳۳درصدی مردم مازندران تا این لحظه در انتخابات

مشارکت ۳۳درصدی مردم مازندران تا این لحظه در انتخابات

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت:مردم مازندران تا این لحظه در انتخابات مشارکت ۳۳ درصدی داشته اند.

حسین حسن نژاد عصر جمعه در جمع  خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان مازندران اظهار کرد: دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند.

وی میزان مشارکت مردم تا این لحظه را ۳۳ درصد عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود در ساعات پایانی شب شاهد حضور بیشتر رأی دهندگان باشیم.
به گزارش رمز پرس به نقل از معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران  درباره تخلفات انتخاباتی در استان نیز خاطر نشان کرد: طبق گزارش‌های رسیده شاهد سرپیچی برخی افراد از قانون هستیم و این موارد در حال تعقیب و پیگیری بوده و بخشی از تخلفات ناشی از تسلط افراد نسبت به قوانین و مقررات است.

حسن نژاد افزود: اگر خرید و فروش رأی مسجل باشد طبق قانون آرای افراد ابطال می‌شود، بنابراین اگر چنین تخلفی رخ دهد برای فردی که این رفتار را انجام می‌دهد، مجازات‌هایی مقرر شده است.
وی گفت: صندوق‌های سیار استان نیز در مناطق مختلف برده شد تا افراد بتوانند آرای خود را به صندوق بیندازند.
رئیس ستاد انتخابات استان مازندران با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیکی در ساری اظهار کرد: تعداد منتخبان شهرها ۵۴۴ نفر اعم از اعضای اصلی و علی البدل هستند و کل نامزدهای انتخابات شوراها نیز بیش از ۱۲ هزار نفر است.

حسن نژاد با بیان اینکه کمبود تعرفه نداریم، گفت: درباره دستگیری متخلفان انتخاباتی تاکنون آمار رسمی و دقیقی نداریم.

وی در پاسخ به حضور نهادهای امنیتی و یگان ویژه با پوشش خاص در محل صندوق اخذ رای در قایمشهر و ایجاد نگرانی برای مردم گفت: ممکن است افراد یگان ویژه نیز در حین ماموریت برای رای دادن آمده باشند اما اگر غیر از این باشد این موضوع را بررسی می کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان مازندران با اشاره به اینکه تبلیغ از  تریبون دستگاه اجرایی تخلف است، گفت: افراد با هر مذهبی که باشند می توانند در انتخابات شرکت کنند و در تنها انتخابات شورای شهر باید بومی و ساکن همان شهر باشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد