رفتن به محتوا

کشمکش ترامپ با آلمان بر سر واکسن کرونا


اسفند ۲۶, ۱۳۹۸ خبرفوری, خیلی مهم

کشمکش ترامپ با آلمان بر سر واکسن کرونا

کشمکش ترامپ با آلمان بر سر واکسن کرونا

روزنامه “ولت آم زونتاگ” گزارش داد، دولت‌های آلمان و آمریکا در حال کشتی گرفتن با یکدیگر بر سر شرکت “CureVac” مستقر در آلمان هستند؛ شرکتی که بر روی تولید واکسنی برای ویروس کرونا کار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه “ولت آم زونتاگ”، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا شرکت آلمانی ” CureVac ” را اغوا کند تا واکسن ویروس کرونا را منحصرا برای آمریکا تولید کند.

این روزنامه آلمانی به نقل از منابع ناشناس نوشت: ترامپ مبلغ هنگفتی را به دانشمندان آلمانی که مشغول تولید واکسنی برای ویروس کرونا هستند، پیشنهاد داده است. ترامپ می‌خواهد مطمئن شود که امتیاز انحصاری تولید این واکسن به آمریکا برسد.

روزنامه ولت آم زونتاگ به نقل از یک منبع دولتی آلمانی نوشت: ترامپ هرکار می تواند انجام می‌دهد تا مطمئن شود که واکسن تنها متعلق به آمریکا است.

به گفته این روزنامه، دولت برلین در تلاش است تا به این شرکت انگیزه‌های مالی مناسب برای ماندن در آلمان را پیشنهاد بدهد.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان گفت: دولت برلین در مذاکراتی فشرده با شرکت “CureVac” است. دولت به تولید واکسن‌ها و دستیابی به راه‌های درمان ویروس کرونا که در آلمان و اروپا شیوع پیدا کرده بسیار علاقه‌مند است.

شرکت “CureVac” مستقر در شهر توبینگن واقع در جنوب غربی آلمان است و با موسسه تحقیقاتی PEI مرتبط با وزارت بهداشت آلمان همکاری می‌کند. این شرکت همچنین مراکزی در فرانکفورت و شهر بوستون آمریکا دارد.

یکی از بنیان‌گذاران و مدیر تولید شرکت “CureVac” روز جمعه اعلام کرد که تحقیقات درباره چندین واکسن برای ویروس کرونا آغاز شده و دو تا از امیدوار کننده‌ترین واکسن‌ها برای آزمایش انتخاب می‌شوند. این شرکت امیدوار است تا ژوئن یا ژوئیه سال جاری میلادی به یک واکسن تجربی دست پیدا کند و سپس تاییده لازم را برای آزمایش آن بر روی انسان‌ها بدست آورد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد