رفتن به محتوا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : علت عدم موفقیت « ماهواره ظفر» ۱۲ ثانیه لعنتی بوداعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

۱۲ثانیه لعنتی برای”ظفر”/تکذیب وجود موشک‌ باکلاهک هسته‌ای‌ در ایران/تدوین لایحه برگزاری همه پرسی

در حاشیه جلسه هیات دولت - ۲۵ دی

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و سوم بهمن ۱۳۹۸ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش  رمز پرس از ایسنا مشروح گفت‌وگوهای محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سعید نمکی وزیر بهداشت، امیر حاتمی وزیر دفاع، علی ربیعی سخنگوی دولت، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

علت عدم موفقیت «ظفر» ۱۲ ثانیه لعنتی بود

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات علت قرار نگرفتن ماهواره ظفر ۱ را ۱۲ ثانیه لعنتی عنوان کرد و گفت: در ۱۲ ثانیه آخر که سوخت یا توان موتور ماهواره باید افزایش پیدا می‌کرد تا به سرعت مورد نظر دست پیدا کند، این اتفاق نیفتاد و علت این هم می‌تواند به کیفیت سوخت و وزن مرحله دوم ماهواره ارتباط داشته باشد هم می‌تواند به توان موتور مرتبط باشد.

مطمئن باشید مورد مثبت “کرونا” را اعلام می‌کنیم / فعلا “ماسک” را توصیه نمی‌کنیم

سعید نمکی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری کروناویروس جدید در کشور نداشته‌ایم، درباره استفاده از ماسک برای پیشگیری از این بیماری گفت: تا این لحظه چون مورد مثبتی از کرونا نداشته‌ایم، استفاده از ماسک برای همه را فعلا توصیه نمی‌کنیم.

موشک‌ با کلاهک هسته‌ای‌ در ایران وجود ندارد

امیر حاتمی وزیر دفاع درباره ارسال ماهواره ظفر اظهار کرد: موضوع پرتاب ماهواره در دنیا روشن است و ارتباطی به بحث ‌موشکی‌ ندارد. آن چیزی که منع شده ساخت موشک‌هایی با کلاهک هسته‌ای‌ است که در جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود ندارد.

تا سال۱۴۰۰هر خبری درباره استعفا ی رئیس جمهور را تکذیب می‌کنیم

علی ربیعی سخنگوی دولت درباره شایعه استعفای رئیس جمهوراظهار کرد: قبلا نوشته ام که تا ۱۲مرداد۱۴۰۰ دولت در کنار مردم بوده و نگاه رو به جلو هم دارد. وی ادامه داد: ازین پس هم هر شایعه ای درباره استعفای رئیس جمهور را پیشاپیش تکذیب می‌کنیم.

تدوین لایحه برگزاری همه پرسی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور از تدوین پیش‌نویس لایحه برگزاری همه پرسی درباره صلاحیت داوطلبان انتخاباتی که در نهایت چارچوب نظارت استصوابی را تعیین می‌کند در این معاونت خبر داد و گفت: این لایحه نهایتاً چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می‌کند.

هیئت وزیران در جلسه امروز خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد، به منظور ایجاد ظرفیت برای بهره‌مندی از اعتبارات صندوق توسعه ملی از سوی شرکت‌هایی که حداقل ۵۰ درصد از سهام آن‌ها متعلق به ایثارگران است، لایحه تأمین مالی طرح‌های مربوط به افراد ایثارگر از محل منابع صندوق توسعه ملی را به تصویب رساند.

هیئت دولت همچنین در جلسه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸  آیین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی را اصلاح کرد.

اسحاق جهانگیری هم آیین نامه اجرایی ماده ۶۱ الحاقی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را ابلاغ کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد