رفتن به محتوا

آخرین وضعیت مناطق سیل زده در هرمزگانگزارش ایسنا از آخرین وضعیت مناطق سیل زده در هرمزگان

خسارات سیل در جاسک

به گزارش رمز پرس از ایسنا/هرمزگان سیل ویرانگر که از پنج شنبه هفته گذشته تا یک شنبه در شرق هرمزگان وجود داشت، باعث ایجاد خسارت های فراوانی به زیر ساخت های ارتباطی، برق، مسکن، آب و… برای روستاییان جاسک و بشاگرد شد.هر چند که از روزهای اولیه پس از فروکش کردن بارندگی و طغیان رودخانه ها، امدادرسانی توسط ستاد بحران استان، هلال احمر، نیروهای سپاه و بسیج و ارتش با سه بالگرد آغاز شده است اما همچنان روستاهایی وجود دارد که در سیلاب های اخیر به شدت آسیب دیده اند.

خسارت ۲۸۰ میلیارد ریالی سیل به فضاهای آموزشی جاسک

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: سیل ۲۸۰ میلیارد ریال به فضاهای آموزشی شهرستان جاسک خسارت زده است.

سید فخرالدین هاشمی درحاشیه بازدید از مناطق سیل زده جاسک، در گفت و گو با ایسنا، افزود: از مجموع ۵۷ مدرسه خسارت دیده جاسک در سیل اخیر، ۲۲ مدرسه متشکل از ۵۴ کلاس درس خسارت جدی دیده اند.

وی با بیان اینکه ۳۵ مدرسه شامل ۷۶ کلاس درس نیز نیاز به مرمت و بازسازی دارد، اظهار کرد: بر اثر سیل تجهیزات بسیاری از این مدارس از بین رفته است.

پخت و توزیع روزانه ۱۰ هزار پرس غذایی گرم بین سیل زدگان جاسک/وسایل گرمایشی و کانکس نیاز ضروری است
فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به سرد شدن هوا در مناطق سیل زده شهرستان جاسک، گفت: با توجه به برودت هوا، سیل زدگان به شدت به وسایل گرمایشی و کانکس نیاز دارد.

محمد رادمهر در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: از ساعات اولیه وقوع سیل ویرانگر در شرق استان هرمزگان، گروه های جهادی، نیروهای مردمی، بسیجیان، موکب داران، هلال احمر و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان به سرعت خود را به مناطق سیل زده در شهرستان جاسک رساندند و مشغول ارائه خدمات و امدادرسانی یه سیل زدگان شدند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه به همه روستاهای درگیر سیل امدادرسانی صورت گرفته است، افزود: کار امدادرسانی به مناطق و روستاهایی که راه ارتباطی آنها مسدود شده بود، توسط بالگردهای نیروی دریایی ارتش و سپاه دریایی صورت پذیرفت و این خدمات رسانی همچنان ادامه دارد.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه همزمان با اعزام بالگرد جهت توزیع آذوقه، آب معدنی و پوشاک، تیم های پزشکی نیز به روستاهای سیل زده عزیمت می کنند، عنوان کرد: در کنار کمپ های استقرار اضطراری سیل زدگان، کمپ های شبکه بهداشت به همراه یک دستگاه آمبولانس نیز وجود دارد.

رادمهر اضافه کرد: به همت گروه های جهادی و موکب های ایجاد شده در منطقه، روزانه ۱۰ هزار پرس غذای گرم پخت و بین سیل زدگان توزیع می شود.

وی، مهمترین نیاز کنونی مناطق سیل زده شهرستان جاسک را وسایل گرمایشی و کانکس اعلام کرد و گفت: با توجه به سرمای هوا، استقرار خانواده و همچنین برپایی کلاس های درس در چادر بسیار سخت است و منطقه نیاز شدید به کانکس دارد.

بازگشایی راه «گافر» بشاگرد توسط سپاه

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) بخش گافر و پارامون  گفت: عصر امروز با تلاش فراوان مسؤول نمایندگی، ولی فقیه و جمعی از پاسداران سپاه ناحیه بشاگرد و بسیجیان موفق به باز گشایی راه مواصلاتی ۲۰ روستای این بخش شدند.

محسن خورشیدی صبح امروز(۲۸ دی ماه) در این خصوص در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در روزهایی که مسؤولان اجرایی شهرستان منتظر رسیدن دستگاه‌ها از جمله لودر و بولدوزر برای بازگشایی این راه ارتباطی بودند، پاسداران و بسیجیان به همراه مسؤول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه شهرستان با توجه به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب بعد از ۲ روز تلاش اقدام به بازگشایی این راه کردند.

وی افزود: باران‌های اخیر در شهرستان بشاگرد منجر به سیل و قطع شدن راه ارتباطی ۲۱ روستا در بخش گافر و پارامون شده بود.

فرمانده حوزه بسیج گافر و پارامون اضافه کرد: با بازگشایی این مسیر از احوال مردم روستاها اطلاع پیداکرده و بسته‌های غذایی تهیه شده بین مردم سیل‌زده تقسیم شد.

خورشیدی بیان کرد: تلاش‌های نیروهای بسیج و سپاه همچنان برای خدمات‌رسانی به مردم سیل‌زده منطقه ادامه دارد و تا پایان بحران در کنار مردم گافر و پارامون خواهیم بود.

حمایت های جهادکشاورزی هرمزگان از دامداران و کشاورزان جاسکی
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از حمایت های جهادکشاورزی به خسارت دیدگان در سیل روزهای اخیر شهرستان جاسک خبر داد و گفت: این سازمان همراه کشاورزان و دامداران جاسکی  بوده و در این راستا تاکنون بذرهای جو، کلزا ، سبوس به صورت رایگان بین کشاورزان ودامداران خسارت دیده سیل توزیع کرده است.

علی باقرزاده همائی که به منظور بازدید میدانی، برآورد حجم خسارت به روستاها و مناطق سیل زده به شهرستان جاسک سفر کرده بود، در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اقدامات انجام شده طی روزهای اخیر توسط سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان اظهار کرد: برآورد های کارشناسی خسارت وارده به زیربخش های زراعی ، باغی، دام و تاسیسات زیربنایی انجام شده است.
وی در خصوص کمک به دامداران خسارت دیده شهرستان جاسک جهت تغدیه دام افزود: تاکنون ۴۰ تن سبوس و ۲۰ تن جو به صورت رایگان بین دامداران خسارت دیده سیل توزیع شده است.
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با اشاره به کمک به کشاورزان سیل زده جاسک جهت کشت مجدد بذر جو و کلزا خاطرنشان ساخت: بذر جو و کلزا در سطح ۲ هزار هکتار جهت کشت مجدد به صورت رایگان بین کشاورزان سیل زده شهرستان جاسک توزیع شده است.
به گفته باقرزاده همائی، تعداد ۲ دستگاه بولدوزر جهت بازگشایی جاده بین مزارع به شهرستان جاسک اعزام شده است.
این مسوول در ادامه با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی در جهت امدادرسانی و ارائه خدمات به مردم شرق هرمزگان طی روزهای اخیر با استفاده از تمامی امکانات و تلاش شبانه روزی نیروهای جهادگر خود در منطقه حضور دارد، خاطرنشان ساخت: جهادگران این سازمان، روستاهای خسارت دیده را از لاشه دام های تلف شده پاکسازی کردند.
به گفته وی، خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان جاسک بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال می باشد.

سیل ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به برق جاسک وارد کرد

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان رقم خسارت ناشی از سیل اخیر در شهرستان جاسک در بخش انرژی برق را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

حمید ساعدپناه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در بارندگی های اخیر ۶۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۳۰ دستگاه ترانسفورماتور به طور کامل تخریب شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این ۲۰۰ کیلومتر شبکه فشارمتوسط آسیب دیده که نیاز به مقاوم سازی دارد، خاطرنشان کرد: در بارندگی و طغیان رودخانه‌های منطقه گابریک و سدیچ برق ۳۲ روستا دچار اختلال و قطعی شد که با تلاش نیروهای عملیاتی مدیریت برق جاسک، شبکه جدید احداث و برق ۲۰ روستا وصل شد.

این مقام مسوول اظهار کرد: با توجه به گستردگی حجم خسارت سیل به شبکه توزیع برق بلافاصله پس از توقف بارش‌ها میزان خسارت شبکه بررسی و اصلاح شبکه آسیب دیده با تلاش کارکنان مدیریت برق جاسک و با همکاری نیروهای عملیاتی شهرستان‌های سیریک، میناب، رودان و حاجی آباد آغاز و همچنان این تلاش‌ها تا برقراری پایدار برق در منطقه ادامه دارد.

واریز تا یک‌میلیون تومان به حساب مددجویان سیل‌زده بهزیستی + جزییات

رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور از ‌واریز کمک هزینه‌ای از سوی سازمان بهزیستی به حساب مددجویان مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

احمدرضا شجیعی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروز مبلغی به حساب مددجویان آسیب دیده از سیل واریز می‌شود، گفت: این مبلغ  براساس بعد خانوار به حساب حدودا ۱۰ هزار خانوار مناطق سیل زده واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای پرداخت این کمک هزینه حدود ۶.۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: براین اساس خانواده یک نفره ۳۵۰ هزار تومان و خانواده ۵ نفره یک میلیون و هفتاد هزار تومان دریافت خواهند کرد که این مبلغ بر اساس بعد خانوار افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در مجموع منزل ۶۸۶ مددجو به طور کامل تخریب شده است تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان ۴۳۴ منزل مددجو به طور کامل تخریب شده است. ٢١٧٠ مورد نیز تخریب بخشی از منزل مددجویان  و ۱۲۵۶ مورد نیز از بین رفتن کامل وسایل زندگی آنان گزارش شده است.

به گفته شجیعی در استان کرمان نیز منزل ۱۷ مددجو به طور کامل تخریب شده و ۹۷۲ مورد نیز تخریب بخشی از منزل و ۳۵۳ مورد نیز از بین رفتن کامل وسایل زندگی گزارش شده است.

وی اظهار کرد: در استان هرمزگان نیز منزل ۲۳۵ مددجو به طور کامل تخریب شده و بخشی از ۶۸۷ مورد از منازل مددجویان تخریب شده و وسایل زندگی ۳۲۳ مددجو نیز به طور کامل از بین رفته است.
رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور در پایان تاکید کرد: آمار و اطلاعات مددجویان آسیل دیده همچنان در حال جمع آوری است و اطلاعات مذکور هنوز نهایی نشده‌اند.

مردم مناطق سیل زده نگران اسناد مالکیت خود نباشند

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به مردم مناطق سیل زده اطمینان داد که هیچ گونه نگرانی برای اسناد مالکیت خود نداشته باشند.

علی صالحی در این خصوص صبح امروز(۲۸ دی ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از نگرانی هایی که مردم مناطق سیل زده دارند، مربوط به اسناد مالکیتشان است که در این زمینه، دستگاه قضایی استان هرمزگان اطمینان می دهد که هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و مردم مطمئن باشند که در صورت از بین رفتن اسنادشان، صدور گواهی موقت و اسناد المثنی با مانعی روبه رو نیست.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه از مردم خواست با مراجعه به دادگستری شهرستان جاسک نسبت به صدور گواهی موقت و رفع مشکل اسنادی در اسرع وقت اقدام کنند.

وی بر ضرورت ادامه روند امدادرسانی به سیل زدگان نیز تأکید کرد و گفت: امروز یکی از مهم ترین وظایف دستگاه های اجرایی، نهادهای گوناگون و همه مردم، تلاش برای کاستن از آلام هموطنان سیل زده است.

صالحی یکی دیگر از وظایف دستگاه قضایی برای کاهش درد و رنج مردم سیل زده را تلاش در جهت تأمین امنیت مناطق آسیب دیده بیان کرد و گفت: رؤسای دادگستری این حوزه های قضایی، تمهیدات لازم را برای تأمین امنیت هر چه بیشتر مناطق درگیر سیل اندیشیده اند و مردم بدانند که دستگاه های انتظامی و امنیتی نیز از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نمی کنند.

گفتنی است در جریان سیل اخیر در مناطق شرقی استان هرمزگان بسیاری از مردم اسناد و حتی مدارک شناسایی خود را نیز از دست داده اند.

ارسال اولین محموله کمک های دانش آموزی به مناطق سیل زده/تخریب ۱۵ کلاس درس در جاسک

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از ارسال اولین محموله کمک های دانش آموزی استان هرمزگان به دانش آموزان سیل زده شهرستان جاسک ارسال شد.

موسی دادی زاده صبح امروز(۲۸ دی ماه) در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه سیل به برخی مدارس شهرستان آسیب های زیادی وارد کرده است، افزود: با ورود آب و گل به منازل مردم در شهرستان جاسک، کتب و لوازم التحریر قریب به دوهزار دانش آموزان از بین رفته است.
وی اظهار کرد: در همین راستا طرح پویش مهربانی در مدارس استان هرمزگان به راه افتاده است تا دانش آموزان با تمرین مشق نوع دوستی وگذشت، به همکلاسی های خود در مناطق سیل زده کمک کنند.
دادی زاده ادامه داد: اولین محموله کمک های دانش آموزان استان هرمزگان به دانش آموزان سیل زده جاسک ارسال شد و کمک های خیرین نیز در روزهای آتی به مناطق سیل زده ارسال می شود.
مدیرکل اموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به لوازم و وسایل ارسالی به دانش آموزان سیل زده، اضافه کرد: اولین  محموله کمک های دانش آموزان شامل لوازم التحریر، مانتو شلوارو مقنعه، کیف بالوازم مدرسه، موادغذایی، کنسرویجات، موادشوینده وبهداشتی، پتو، آب معدنی، البسه گرم وسایرلوازم بوده است.

دادی زاده یادآورشد: در سیل جاسک ۱۵ کلاس درس تخریب و۵۲ کلاس نیز آسیب جدی وارد شده است و سقف برخی مدارس نیاز به بازسازی دارند و برخی مدارس نیز نیازمند مقاوم سازی و رنگ آمیزی دارند.

نجات ۱۱ بیمار با اعزام بالگرد در مناطق سیل زده شرق هرمزگان

از ابتدای وقوع سیل در جاسک و بشاگرد ۱۱ بیمار در مناطق سخت گذر با بالگرد به مراکز درمانی اعزام شدند.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات نیروی دریایی سپاه صبح امروز(۲۸ دی ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: ۸ مادر باردار و ۳ بیمار که دچار مارگزدیگی، حمله قلبی و سکته مغزی بودند به بیمارستان جاسک منتقل شدند.
ناوسالار یکم پاسدار شهرام عسکریان افزود: هم اکنون ۲ بالگرد نیروی دریایی سپاه در جاسک و یک بالگرد در چابهار مشغول امداد و نجات مردم سیل زده هستند.

کمک ۵۰۰ میلیون تومانی مردم سیریک به سیل زدگان

مردم روستای سرزه سیریک انواع کمک‌های غذایی و بهداشتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به سیل زدگان سیستان وبلوچستان اهدا کردند.

فرماندار شهرستان سیریک در این خصوص به ایسنا، گفت: این کمک‌ها شامل ۵۰۰ بسته غذایی به همراه پتو و لباس و وسایل بهداشتی است.
احمد جمال الدینی افزود: محموله ارسال شده در قالب ۱۰ دستگاه خودرو نیسان سایپا برای مردم سیل زده بلوچستان ارسال شد.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون چند محموله کمک‌های مردم مومن و متدین شهرستان سیریک به مردم سیل زده روستاهای شهرستان سیریک، جاسک و سیستان و بلوچستان به ارزش ۳ میلیارد تومان ارسال شده است.

توزیع و تزریق واکسن آنفلوآنزا جهت زنان باردار پرخطر در جاسک و بشاگرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به تشرحی آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل زده شرق هرمزگان پرداخت.

دکتر حسین فرشیدی در گفت و گو با ایسنا، افزود: تاکنون در برابر پیشگیری از شیوع بیماری ها در مناطق سیل زده جاسک و بشاگرد اقداماتی از قبیل اعزام چندین تیم واکنش سریع شامل نیروهای کارشناس پیشگیری از بیماری ها و کارشناسان بهداشت محیط و بلایا، سرکشی مداوم از مناطق سیل زده توسط مدیران ارشد دانشگاه و توزیع سرم و آنتی ونوم عقرب و مار در مناطق آسیب دیده صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه واکسن هپاتیت A در این مناطق برای گروه پرخطر توزیع شده است، تصریح کرد: توزیع و تزریق واکسن آنفلوآنزا جهت زنان باردار پرخطر در جاسک و بشاگرد و توزیع محیط نمونه گیری جهت تشخیص و غربالگری به موقع وبا و آنفلوانزا و سرخک از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده است.

فرشیدی با اشاره به توزیع سم جهت نیاز احتمالی به سمپاشی، خاطرنشان کرد:  واکسن و سرم ضد هاری جهت گزش های احتمالی در منطقه توزیع شده است تا بتوانیم از خطرات احتمالی پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: واکسیناسیون تمامی زنان باردار پر خطر در شهرستان های جاسک و بشاگرد علیه بیماری آنفلوآنزا توسط معاونت بهداشتی صورت گرفته و در این خصوص مشکلی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در پایان اضافه کرد: تامین و توزیع داروی رایگان به بیماران مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در مناطق سیل زده شهرستانهای جاسک و بشاگرد توسط معاونت غذا و دارو در حال انجام است.

ارسال ۳ محموله کمک های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به مناطق سیل زده شرق هرمزگان

مدیر روابط عمومی وتشریفات منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: تاکنون ۳ محموله بزرگ از کمک های اهدایی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  به مناطق سیل زده ارسال شده است.

علیرضا خور شید زاده‌ روزجمعه(۲۷ دی ماه) در حاشیه توزیع این محموله ها در مناطق سیل زده در جمع خبرنگاران، با اعلام این مطلب اظهار کرد: به دنبال وقوع سیل در شرق استان و در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی‌ و کمک رسانی به مردم شریف سیل‌زده‌ با تاکید مدیرعامل و همیاری کارکنان این منطقه‌ کاروان‌ کمک های منطقه ویژه پارسیان شامل ۳ محموله بزرگ به مناطق جاسک و بشاگرد اعزام شده است.
وی افزود: این کمک ها شامل ۱۰ هزار بطری یک و نیم لیتری آب معدنی، بیش از ۱۰ تن آرد و ۱۰۰ تخته پتوی بزرگ‌ بود که با ۳ دستگاه تریلر به شرق استان ارسال شد و تلاش کردیم تا ضمن هماهنگی با فرمانداران جاسک و بشاگرد امکان توزیع سریع و به موقع این اقلام را فراهم کنیم.
خورشیدزاده همچنین با اشاره به وقوع سیلاب کم سابقه که ماه گذشته باعث بروز خسارات مالی و تخریب بخشی از زیرساخت‌های منطقه پارسیان شده بود، افزود: در جریان وقوع سیلاب ماه گذشته پارسیان نیز ماشین آلات و تیم های فنی، مهندسی منطقه ویژه از همان روزهای اول با حضور در روستاها و مناطق تخریب شده با تمام ظرفیت اقدام به امداد رسانی و رفع آبگرفتگی مسیرها کردند و پس از آن نیز با تکلیف و دستور استاندار هرمزگان در جلسه شورای بحران در خصوص مشارکت در بازسازی برخی مناطق  پارسیان، به شکل مستمر در پی انجام وظایف و عمل به مصوبات تعیین شده هستند.
این مقام مسئول در پایان ضمن قدردانی از انجمن صنفی رانندگان وسایط سنگین بندرعباس، حضور رانندگان تلاشگر این انجمن که با همکاری مناسب محموله های اهدایی به سیل زدگان رادر سریع ترین زمان ممکن به دست متولیان امدادی مناطق رساندند را ستودنی دانست.

آغاز کلاس‌های درس مناطق سیل زده جاسک

کلاس‌های درس دانش آموزان سیل زده جاسک از امروز برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه این کلاس‌ها بر اثر آبگرفتگی و تخریب مدارس یک هفته تعطیل شده بود، افزود: کلاس‌ها با برپایی ۱۵ چادر در روستاهای سیل زده برگزار می‌شود.
موسی دادی زاده بیان کرد: نوشت افزار و کتاب‌های درسی نیز بین دانش آموزان در حال توزیع است.
وی گفت: بخشی از کتاب‌های درسی از مرکز استان تهیه شده است و برخی دیگر نیز قرار است از طریق وزارتخانه آموزش و پرورش ارسال شود

انجام ۱۰۰ سورتی پرواز ارائه خدمات به مناطق سیل زده شرق هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: تاکنون ۱۰۰ سورتی پرواز به وسیله بالگردهای نیروی دریایی سپاه، ارتش و هلال احمر به منظور امدادرسانی و ارائه خدمات و تامین مایحتاج مردم در مناطق سیل‌زده شرق استان هرمزگان انجام شده است.

فریدون همتی شب گذشته (۲۷ دی ماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به اقدامات همه نیروها و دستگاه اجرایی برای ارائه خدمات به مناطق سیل زده شرق هرمزگان، عنوان کرد: تامین آب و برق روستاهای سیل زده از اقداماتی بوده که از همان ابتدای وقوع سیل آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: تاکنون  ۱۰۰ سورتی پرواز به وسیله بالگردهای نیروی دریایی سپاه، ارتش و هلال احمر به منظور امدادرسانی و ارائه خدمات و تامین مایحتاج مردم در مناطق سیل‌زده شرق استان هرمزگان انجام شده است.

استاندار هرمزگان افزود: پخت و توزیع غذای گرم و بسته های غذایی از جمله دیگر اقدامات در این مناطق بوده که همچنان در حال انجام است.

همتی تصریح کرد: پاکسازی خانه ها از گل و لای ناشی از سیل نیز آغاز شده و ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای بازگشایی مجدد مدارس در مناطق سیل زده، توسط آموزش و پرورش نسبت به تامین کتاب های درسی دانش آموزان این مناطق اقدام شده است.

استاندار هرمزگان بیان کرد: همچنین تعداد زیادی وسایل گرمایشی بین مردم مناطق سیل زده شرق هرمزگان توزیع شده و همچنان نیاز به این وسایل وجود دارد.

همتی اظهار کرد: در زمینه بهداشت و درمان نیز خدمات در مناطق سیل زده در حال ارائه است.

بقاع شاخص هرمزگان، محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از راه‌اندازی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح بقاع متبرکه شاخص استان برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های سیستان و شهرستانهای جاسک و بشاگرد خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین مهدیان، با اشاره به وقوع سیل در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگانT گفت: یکی از وظایف دینی مجموعه اوقاف در شرایط بروز بلایای طبیعی کمک به درماندگان و تهیه نیازهای اولیه است، که در این راستا از سوی سازمان اوقاف تمامی ادارات کل اوقاف استان‌های سراسر کشور برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های سیستان و هرمزگان بسیج شدند.
وی از راه‌اندازی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح بقاع متبرکه شاخص استان خبر داد و افزود: شهروندان می‌توانند هدایای نقدی و غیرنقدی خود را برای کمک به سیل‌زدگان در اختیار مسئولان مربوطه در بقاع متبرکه قرار دهند.
وی خواستار کمک خیران و واقفان خیراندیش به سیل‌زدگان شد و افزود: اوقاف هرمزگان آماده  همکاری برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تاکیدکرد: اقلام گرمایشی، لباس، پتو، چادر، بخاری، غذای گرم و کنسرویجات از موارد مورد نیاز سیل زدگان است که امیدواریم با همت مردم همیشه در صحنه این اقلام جمع آوری و به دست مردم شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان برسد.
وی خاطرنشان کرد: مردم می توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به پایگاه‌های جمع آوری در بقاع شاخص استان تحویل دهند تا این کمک‌ها به دست مردم سیل زده رسانده شود.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد