رفتن به محتوا

تعداد ثبت نام شده‌هاکاندیداهای مجلس در آخرین روز ثبت نام از رقم یازده هزار نفر گذشتآخرین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم

تعداد ثبت نام شده‌ها از رقم یازده هزار نفر گذشت

هفتمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم

آخرین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی آغاز شد که هنوز چهره‌شاخصی که در دوره آینده مجلس بتواند ریاست آن را عهده دار شود ثبت نام نکرده است.

به گزارش رمز پرس از ایسنا، در ساعت اول ، آخرین روز ثبت نام از کاندیداهای مجلس یازدهم حسین مظفر از نمایندگان ادوار مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در وزارت کشور برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی اسفند ماه ثبت نام کرد.

حسین مظفر بعد از ثبت نام در انتخابات با اشاره به اینکه از حوزه انتخابیه تهران داوطلب انتخابات شده است، اظهار کرد: گرایش های سیاسی جامعه معنا ندارد و مرزهای سیاسی فرو ریخته است.

عبدالحسین روح الامینی و احمد حکیمی پور نیز از جمله چهره‌های سیاسی بودند که صبح امروز در وزارت کشور ثبت نام کردند.

الیاس نادران ،سید محمد حسین محمدی ، پیمان فروزش، جلال جلالی زاده ، مهدی کوچک زاده ،قدرت الله علیخانی، اسماعیل جلیلی ،
ضرغام صادقی و ابراهیم میرزایی نکو  از نمایندگان ادوار مجلس نیز امروز برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.

الیاس نادران پس از ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم جمع خبرنگاران اظهارکرد: مجلس در سال‌های اخیر جایگاه واقعی خود را ندارد و در نظام‌ حاکمیتی ما نه تنها در راس امور ‌نیست بلکه در جریان بسیاری از امور هم ‌نیست. مجلس خیلی به بازی‌ گرفته نشده و مقصر اصلی این مساله قبل از همه، ریاست مجلس است. ظرفیت مجلس برای دفاع از مجلس، حقوق مردم و نمایندگان فعال نشد.

محمد جواد ابطحی ، حشمت الله فلاحت پیشه ، شهروز برزگر و محمد علی پورمختار از نمایندگان فعلی مجلس نیز برای تداوم حضورشان در مجلس یازدهم امروز در وزارت کشور ثبت نام کردند.

محمدجواد ابطحی پس از ثبت‌نام برای انتخابات مجلس در خبرنگاران حاضر در وزارت کشور، اظهار کرد: حرمت امامزاده به متولی آن است، ما بارها به این مسئله در مجلس پرداختیم که اگر بخواهیم بقیه مسائل کشور درست ریل‌گذاری شود مجلس باید توانمند باشد.

حشمت الله فلاحت پیشه پس از ثبت نام در انتخابات اظهارکرد: خیلی از کسانی که برای مجلس آینده نقشه کشیدند اگر وارد مجلس شوند اولین کاری که می کنند این است که از مجمع تشخیص می خواهند سی‌اف‌تی و پالرمو را به مجلس بازگردانند. این شروع سلسله نوسانات چالشی برای کشور است که شبیه آن را در مجلس هفتم شکل دادند؛ البته در آن مجلس نگاه توام با حسن نیت بود. به طور مثال قانون برنامه چهارم را مجلس خواست که برگردانند. اما در شریط فعلی که کشور نیازمند شفافیت است این اقدام به ضرر کشور است و مجمع تشخیص مصلحت باید رای مصلحتی بدهد.

حسن نوروزی هم  پس از ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم با دفاع از عملکرد مجلس دهم یادآورشد: برای اولین بار در تاریخ ایران بعد از نود سال دو کتاب قانون تجارت را تصویب و به شورای نگهبان فرستادیم .

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز اعلام کرد که  تا ساعت ۱۳:۳۰امروز، ۱۱هزار و ۴۰۸نفر در انتخابات ثبت نام کرده اند که یازده درصد زن و ۸۹درصد مرد هستند.

داوطلبان این انتخابات تا ساعت ۱۸ امروز  فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند.

بنابر اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن
اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن
یک قطعه عکس ۴*۳ جدید
اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)
اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

در دومین روز ثبت نام های انتخابات میان‌دوره ای مجلس خبرگان،  حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس دهم از حوزه خراسان شمالی ثبت نام کرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد