رفتن به محتوا

نفتکش ایرانی در دو انفجار جداگانه در نزدیکی بندر جده عربستان دچار انفجار در بخش بدنه شد اطلاعیه تکمیلی شرکت ملی نفتکش ایران

به گزارش رمز پرس  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، نفت کش ایرانی SABITY متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۵ و ۲۰ دقیقه صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.
دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.
خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز اکنون در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.
کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.
خوشبختانه همه خدمه کشتی نیز در وضعیت ایمن قرار دارند.

اطلاعیه تکمیلی شرکت ملی نفتکش ایران
نفتکش ایرانی SABITI متعلق به شرکت ملی نفت کش صبح امروز با احتمال اصابت ۲ موشک در ساعت‌های ۵ و ۵ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت ایران در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی، دچار تخریب در بخش بدنه شد.
این سانحه آسیب دیدگی در مخازن ۱ و ۲ در قسمت سمت راست کشتی به ابعاد نیم تا یک و نیم متر در بدنه کشتی ایجاد کرده است.
منشاء این حملات هنوز مشخص نشده است و تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.
این کشتی خوشبختانه دچار حریق نشده است و همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن هستند و کشتی نیز اکنون با تلاش کارکنان کشتی و هدایت کارشناسان حاضر در اتاق اضطرار شرکت ملی نفتکش در وضعیت با ثباتی قرار دارد.
این کشتی هم اکنون با سرعتی کم در حال ترک منطقه و حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است.

هیچ طرفی هیچ گونه کمکی به نفتکش ایرانی نکرده است
مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: هیچ طرفی هیچ گونه کمکی به نفت کش ایرانی که صبح امروز در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار سانحه شد، نکرده است.
آقای نصرالله سردشتی در ادامه افزود: نفت‍کش هنوز ادامه مسیر نداده است و مسیر نفتکش را برای خروج از دریای سرخ تغییر خواهیم داد.

تکذیب انتشار تصاویر متعلق به کشتی ایرانی در سایت های خبری

شرکت ملی نفتکش اعلام کرد تصاویر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری که یک کشتی دچار حریق را نشان می‌دهد متعلق به کشتی SABITI نیست.
این کشتی دچار حریق نشده و به طور کامل در وضعیت باثبات قرار دارد. نشت نفت از کشتی نیز تقریبا متوقف شده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد