رفتن به محتوا

بحران سیل در لرستانبحران سیل در لرستان

ابراز نگرانی استاندار از شرایط اضطراری پلدختر/نیاز ضروری سیل زدگان لرستانی به چند نوع کالا

جاری شدن سیل در خرم‌آباد

استاندار لرستان از شرایط اضطراری پلدختر ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رمز پرس  : خادمی با بیان اینکه همه شهرستانهای لرستان درگیر سیل شدند و با توجه به وجود خرم رود در خرم اباد با دبی ۵٠٠متر مکعب در ثانیه و با بارندگی شدید بامداد امروز خسارت زیادی به این شهر وارد شده است، افزود:در شهرستانهای چگنی، کوهدشت و دلفان سیلاب وارد منازل و اماکن مردم شده و خسارات زیادی به بار اورده است.
وی ادامه داد: در الیگودرز شاهد بارش برف هستیم و بخش عمده ای از جاده های روستایی این منطقه قطع شده است.
استاندار لرستان گفت: در دورود نیز از دو معبر اب وارد رودخانه تیره این شهرستان می شود که یکی از طریق سد نروک و دیگری از طریق حوضه ابریز سیلاخور که ورود اب به این رودخانه در حال افزایش است که امیدوارم عمق این سیلاب به حدی نباشد که غیر قابل کنترل باشد.
خادمی بیان کرد: مشکل اصلی لرستان شهرستان پلدختر است که وضعیت خطرناکی دارد و چون تمام ابهای استان در این شهرستان جمع و سپس از طریق این شهرستان خارج می شود .
وی گفت: در سیل قبلی دبی رودخانه کشکان ٣٣٠٠متر مکعب در ثانیه بوده اما با بارش امروز به ۴۵٠٠متر مکعب در ثانیه رسیده است.
استاندار لرستان بیان کرد: بخش زیادی زیرساختهای پلدختر در سیل قبلی از بین رفته است و با سیل امروز ارتباط جاده ای ما با پلدختر، معمولان و روستاهای اطراف کشکان قطع شده است.

خادمی بیان کرد: به دلیل حجم بالای اب، یکی از خطوط لوله در پلدختر دچار انفجار شده و متاسفانه خط فیبری آنجا از بین رفته و خط تلفن و اینترنت انجا قطع شده است.
نماینده عالی دولت در لرستان تصریح کرد: بخش عمده ای از معمولان زیر اب رفته اما کماکان با انجا ارتباط داریم ولی متاسفانه در پلدختر با قطعی اب، برق، گاز و تلفن  مواجه ایم و بخش غربی و شمال شرق رودخانه کشکانباعث شده اب وارد شهر شود و منازل و اماکن انجا در اب غرق شوند.
وی گفت: تعدادی از مردم انجا در سیل ماندند و به پشت بام ها پناه بردند و امکان امداد رسانی از طریق هوایی و زمینی به این شهرستان وجود ندارد.
خادمی عنوان کرد: از طریق استان ایلام و دره شهر اقدام کردیم اما متاسفانه این قسمت  نیز دچار مشکل شد و متاسفانه بالگردها بازگشتند.
استاندار ابراز نگرانی کرد: با توجه به بارش امروز صبح خرم اباد دبی رودخانه کشکان افزایش خواهد یافت و حجم اب روبه افزایش خواهد بود  شرایط پلدختر اضطراری است.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد