رفتن به محتوا

سرانجام قیمت مسکن افزایش یا کاهشقلی خسروی :مشاوران املاک، سازندگان و بانک‌ها با یکدیگر عجین شده تا بتوانند املاک خود را عرضه کنند.

مسکن

بازار مسکن در سال‌های اخیر به واسطه افزایش هزینه‌های تولید و برخی از تصمیمات سیاسی تحت تأثیر قرار گرفته و خرید مسکن به یک آرزو برای خانواده‌ها تبدیل شده که برای رفع دغدغه تهیه مسکن راه‌های مختلفی ارائه شده و امید بسیاری از افراد برای خرید مسکن، وام‌های بانکی است که وزیر مسکن افزایش سقف وام را در شرایط فعلی منتفی اعلام کرد.

 

برای رفع مشکلات برنامه‌های مختلفی از سوی دولت ارائه شده که یکی از آنها وام‌های مسکن و ساخت مسکن مهر است، اما طی نشست خبری مصطفی قلی خسروی-رئیس اتحادیه املاک از برنامه جدید این اتحادیه که در ششمین نمایشگاه املاک و مستغلات اجرایی خواهد شد، خبر داد.

به گزارش رمزپرس  : به گفته قلی خسروی در این برنامه قرار بر آن است، مشاوران املاک، سازندگان و بانک‌ها را با یکدیگر عجین شده تا بتوانند املاک خود را عرضه کنند. همچنین قرار بر آن است تا سازندگان، املاک خود را اعم از مسکونی و تجاری با تخفیف ۸ تا ۱۰ درصد در این نمایشگاه عرضه کنند.

اما این پایان اخبار مسکن در روز جاری نیست زیرا در حالی که برخی از کارشناسان بازار مسکن به دنبال افزایش وام مسکن بودند و از سوی دیگر سازندگان مسکن معتقد بودند که عدم همکاری بانک‌ها در ارائه وام ساخت و ساز عاملی شده تا قیمت مسکن در کشور افزایش یابد، محمد اسلامی-وزیر راه و شهرسازی آب پاکی را روی دست موافقان افزایش سقف وام مسکن ریخت و با بیان این که وظیفه ما تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن است، گفت: هیچ گاه اعلام نکردیم که برنامه‌ای برای افزایش وام مسکن داریم.

اسلامی پروسه خانه‌دار شدن دهک‌های بالای جامعه را کمتر از سه سال دانست و گفت: ما باید به دهک‌های پایین جامعه کمک کنیم تا بتوانند صاحب خانه مناسب شوند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد