رفتن به محتوا

معاون وزیر علوم تاکید کرد: ‌مجددا در فاصله اندکی امکان ساخت نسخه دوم ماهواره پیام در دانشگاه امیرکبیر وجود دارد.معاون وزیر علوم تاکید کرد: ‌مجددا در فاصله اندکی امکان ساخت نسخه دوم ماهواره پیام در دانشگاه امیرکبیر وجود دارد.

ماهواره پیام

به گزارش رمز پرس  معاون وزیر علوم و رییس سازمان دانشجویان با تاکید بر این که عدم توفیق ماهواره “پیام” را به حساب دانشگاه نگذارید، گفت: این ماهواره با کیفیت بالا توسط دانشگاه امیرکبیر ساخته شد و تا زمانی هم که در ارتفاع بود، سیگنال‌های مورد نظر را ارسال کرد، اما تفاوت‌های بین ماهواره‌بر و ماهواره موجب شد که پرتاب با موفقیت صورت نگیرد.

 ساخت ماهواره پیام توسط این دانشگاه را نشانه ظرفیت و پتانسیل‌ بالای دانشگاه توصیف کرد و گفت‌: نباید عدم توفیق این ماهواره را به حساب دانشگاه گذاشت. دانشگاه در پروژه‌ تحقیقاتی  ساخت ماهواره پیام کار خود را به بهترین نحو و با کیفیت بالا انجام داد. به طوری که تا زمانی که در ارتفاع بود سیگنال‌های خود را ارسال می‌کرد.

وی در ادامه‌ تصریح کرد: اگر ماهواره پیام به نقطه نهایی نرسید این به تفاوت‌های بین کار ماهواره‌بر و ماهواره برمی‌گردد زیرا ماهواره‌بر نتوانست این ماهواره را با شتاب بالا در مدار پرتاب کند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: ‌مجددا در فاصله اندکی امکان ساخت نسخه دوم ماهواره پیام در دانشگاه امیرکبیر وجود دارد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد