رفتن به محتوا

بارش برف در ۱۱ استان‌ تا امواج سه متری در خلیج فارس


آذر ۳۰, ۱۳۹۷ خبرفوری, خبرمهم, گوناگون

اطلاعیه سازمان هواشناسی در پی فعالیت سامانه بارشی جدید

از بارش برف در ۱۱ استان‌ تا امواج سه متری در خلیج فارس

بارش سنگین برف در همدان

سازمان هواشناسی در پی فعالیت سامانه بارشی در کشور، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش برف در مناطق سرد سیر کشور و مواج شدن خلیج فارس هشدار داده است.

به گزارش رمز پرس از  ایسنا در این اطلاعیه آمده است:

«براساس نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، با تقویت سامانه بارشی فعال در غرب و شمال غرب کشور، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل قزوین، البرز، تهران و سواحل دریای خزر می رسد. براین اساس وضعیت هوا در استان‌های تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:
امروز (۳۰ آذر) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه (اول دی) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، جنوب خراسان رضوی، ارتفاعات شمال شرق سمنان و شمال خراسان جنوبی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بنابراین درجاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده، لغزندگی معابر و کاهش دید پیش بینی می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم هموطنان با خودروی مجهز به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مسافرت کنند و سازمان‌ها و نهادهای مسئول اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین طی فردا (اول دی) خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج بین دو تا سه متر پیش بینی می‌شود.»

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد