رفتن به محتوا

ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکهادامه روند کاهشی قیمت طلا  و سکه

سکه

در شرایطی‌که قیمت طلا و سکه در بازار امروز روند کاهشی خود را البته به صورت جزئی ادامه داد، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران می‌گوید که برخوردهای انتظامی و قضایی صورت گرفته با دلالان و سفته‌بازان در این بازار، تاثیر بسزایی بر ایجاد آرامش در بازار سکه و طلا گذاشته و امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد.

به گزارش رمزپرس از ایسنا، اظهار کرد: امروز همچون روزهای گذشته قیمت طلا و سکه با کاهش جزئی مواجه شد و امیدواریم با ادامه روند کاهش قیمت‌ها در آینده نزدیک شاهد حاکم شدن آرامش بر بازار سکه و طلا باشیم.

وی افزود: امروز قیمت هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی چهار میلیون و ۱۸۶ هزار تومان است و سکه طرح قدیم نیز سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قیمت دارد. همچنین نیم سکه دو میلیون و ۱۱۱ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان و سکه گرمی ۶۶۶ هزار تومان در بازار امروز معامله می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران همچنین درباره وضعیت قیمت طلا نیز اینگونه توضیح داد که روند کاهشی در بازار طلا هم به صورت جزئی نسبت به روز گذشته ادامه داشت به‌گونه‌ای که هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۶۶۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۸۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود و امیدواریم روند کاهش قیمت طلا نیز در روزها و هفته‌های آینده تا جایی که ثبات و آرامش به این بازار برگردد، ادامه داشته باشد. همچنین قیمت اونس جهانی طلا نیز برابر با ۱۲۲۳ دلار است.

محمدولی گفت: یکی از دلایل کاهش قیمت طلا و سکه و بازگشت نسبی آرامش به این بازار، برخوردهای انتظامی و قضایی صورت گرفته با دلالان و سفته‌بازان در بازار طلا و سکه بوده است که امیدواریم ادامه پیدا کند.

به گفته وی، چنین نگاهی در بدنه دولت و مسئولان وجود دارد که تعادل در عرضه و تقاضای سکه و ارز ایجاد شود و آرامش به این بازار برگردد که امیدواریم سیاست‌گذاری‌های آن‌ها به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم به این هدف برسیم و بازاری پررونق و آرام را در حوزه طلا و سکه شاهد باشیم.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد