رفتن به محتوا

چین و روسیه تماس‌های تلفن همراه ترامپ را شنود می‌کنندچین و روسیه تماس‌های تلفن همراه ترامپ را شنود می‌کنند

تلفن همراه ترامپ

در حالی که آژانس اطلاعات آمریکا اعلام کرده است که چین و روسیه تماس‌های تلفن همراه دونالد ترامپ را شنود می‌کنند، ترامپ هنوز با تلفن همراه تماس‌های خود را انجام می‌دهد.

به‌ گزارش رمز پرس  ‌ایسنا، روزنامه‌ نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که مقامات کنونی و پیشین اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که جاسوسان چینی، تماس‌های گوشی آیفون ترامپ را شنود می‌کنند. همچنین مشاوران رئیس جمهوری به وی اعلام کرده‌اند که ماموران اطلاعاتی روسیه نیز به طور منظم او را شنود می‌کنند.

ترامپ از زمان بر سر کار آمدن همواره از تلفن همراه استفاده کرده و کارشناسان امنیتی نگرانی خود را درباره این مساله اعلام کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های به دست آمده، رئیس جمهوری آمریکا بیشترین تماس‌های خود را از طریق تلفن همراهش انجام می‌دهد. مقامات آمریکایی درباره امتناع ترامپ از توقف تماس‌های خود از طریق تلفن همراه هشدار داده‌اند.

این مقامات آمریکایی به روزنامه‌ نیویورک تایمز اعلام کردند که چین از یافته‌های خود از طریق شنود تلفن همراه ترامپ برای کمک به خود در جنگ تجاری با آمریکا استفاده می‌کند.

مقامات چینی از محتوای تماس تلفنی ترامپ با استفن شوارزمن، رئیس شرکت گروه بلک استون و استیو وین یکی از چهره‌های سرشناس لاس و گاس که سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در ماکائو داشته‌اند، استفاده کرده‌اند.

همچنین چین از تجار خود برای تاثیرگذاری بر افراد نزدیک به ترامپ استفاده می‌کند و امیدوار است که اطلاعات مدنظرش از طریق این افراد به رئیس جمهوری منتقل شوند.

با این حال وین از پاسخ به ادعاهای نیویورک تایمز خودداری کرده و وکلای او اعلام کرده‌اند که او بازنشسته شده و از هر گونه اظهارنظری در این باره خودداری می‌کند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد