رفتن به محتوا

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی:برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و نظامی ایران،


اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ ایران, خبرفوری, خیلی مهم, سیاسی

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی:

دیدار علی شمخانی با رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیّت ملّی با تبیین ابعاد جنگ ادراکی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای قرار دادن گزاره جعلی تسلیم – جنگ در برابر افکار عمومی دنبال می‌شود، گفت: به عنوان مسئول نهاد امنیت ملی کشور با صراحت و اطمینان اعلام می‌کنم که به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین فقدان اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل‌گیری هیچ‌گونه جنگی متصور نیست.

به گزارش  رمز پرس به نقل از  ایسنا، دریابان علی شمخانی در گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که بعداز ظهر شنبه (۱۵ اردیبهشت) در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، طی سخنانی از نیروی انتظامی به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای کشور یاد کرد که در شئون مختلف انتظامی، امنیتی و اجتماعی، دارای کارکردهای راهبردی و تعیین‌کننده است.

شمخانی با بیان این‌که نیروی انتظامی سازمانی است که بیشترین ارتباط را با لایه‌های اجتماعی دارد، افزود: نیروی انتظامی به‌عنوان حسگر بسیار مهمی می‌تواند شرایط و نیازمندی‌های جامعه را در ابعاد مختلف تشخیص داده و منعکس نماید.

وی با اشاره به سه دوره رشد ناجا که با جهش سازمانی، هویتی و کارآمدی همراه بوده است، خاطرنشان کرد: ناجا به عنوان سازمانی انتظامی- اجتماعی علی‌رغم پیچیدگی‌های ماموریتی توانسته است با به‌کارگیری هوشمندانه فناوری‌های نوین ضمن افزایش سرعت و کیفیت در ارایه خدمات، موضوع نظارت بر عملکرد خود را نیز ساختارمند نموده و در این حوزه در سطح کشور پیشتاز باشد.

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی با مقایسه نقش و جایگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با سازمان‌های مشابه در دنیا، خاطرنشان کرد: ماهیت مردمی، خویشتن‌داری و رأفت همراه با اقتدار، موجب افزایش اعتماد جامعه به پلیس و نفوذ معنوی این نیرو در کشور شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء نرم‌افزاری و تلاش مستمر برای مؤثرتر عمل کردن به‌ویژه نسبت به تهدیدات جدید و پیچیده دشمن و همچنین روز آمد نمودن شیوه‌های کنترلی و مجهز شدن به دانش روز عملیات روانی را، از وظایف جدی و اولویت‌های ناجا ذکر کرد و بر مقابله قاطع و همه‌جانبه با متخلفان و هنجارشکنان که به شکل پیچیده‌ای سعی دارند رخدادهای فرهنگی و اجتماعی را سیاسی و سپس امنیّتی کنند، تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات و اقدامات رییس جمهور متوهم آمریکا در موضوع برجام گفت: موفقیت یا شکست برجام به عنوان توافقی سیاسی و امنیّتی که به تأیید شورای امنیّت سازمان ملل رسیده، آزمونی تاریخی برای ارزیابی اثرگذاری منطق گفت‌وگو به‌جای منازعه و همچنین میزان کارآیی نهادهای بین‌المللی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز چالش‌های گوناگون در جهان است.

وی افزود: اگر رئیس جمهور فعلی آمریکا توافق و تعهد دولت قبل از خود را قبول ندارد؛ قطعاً هیچ کشور دیگری حاضر به مذاکره و توافق با آمریکا نخواهد بود چرا که این احتمال وجود دارد که دولت‌های بعد نیز تعهدات دولت فعلی را رد کنند.

دریابان شمخانی با تبیین ابعاد جنگ ادراکی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای قرار دادن گزاره جعلی تسلیم – جنگ در برابر افکار عمومی دنبال می‌شود، اظهار داشت: به عنوان مسئول نهاد امنیت ملی کشور با صراحت و اطمینان اعلام می‌کنم که به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین فقدان اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل‌گیری هیچ‌گونه جنگی متصور نیست.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد