رفتن به محتوا

سخنگوی دولت انگلیس:تلاش می کنیم تا برجام حفظ شود


اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷ اجتماعی, ایران, خبرفوری, خبرمهم, سیاسی

سخنگوی دولت انگلیس:

پرچم انگلیس

سخنگوی دولت انگلیس تاکید کرد که این کشور از توان و نفوذ خود برای حفظ برجام استفاده خواهد کرد.

به گزارش  رمز پرس به نقل از ایسنا ادوین ساموئل سخنگوی دولت انگلیس در گفت‌وگو با شبکه ی خبری المیادین گفت:خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران  در راستای منافع ملی آمریکا، انگلیس و کشورهای حاشیه ی خلیج«فارس» نیست.

وی افزود:این توافق در همه جوانب خود جامع و بی نقص نیست و بخش هایی در آن وجود دارد که می تواند بهبود یابد.

او ادامه داد:این توافق آغازی مهم است و تهدید احتمال آغاز یک رقابت تسلیحاتی هسته ای را بر طرف می کند.این توافق بستر لازم برای نظارت بازرسان سازمان ملل را فراهم می کند و دولت انگلیس با همه ی توان و نفوذ خود برای حفظ این توافق تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا مقامات کشورمان همواره هشدار داده اند، در صورت خروج آمریکا از برجام ایران گزینه های متعددی پیش رو دارد که از آن ها استفاده خواهد کرد.

ساموئل افزود:موضع ما در مورد اظهارات نتانیاهو مشخص است؛ ما از توافق هسته ای و هنمچنین از بازرسی ها در مورد برنامه ی هسته ای ایران حمایت می کنیم.

به گزارش ایسنا، اظهارات نخ نما و دروغین نتانیاهو واکنش‌های منفی بین المللی را در پی داشته است.

انتهای پیام

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: آژانس هیچ نشانه معتبری دال بر فعالیت‌های مرتبط با توسعه یک چاشنی انفجاری هسته‌ای پس از سال ۲۰۰۹ در ایران پیدا نکرده است. با توجه به این گزارش مدیرکل آژانس، شورای حکام نیز اعلام کرد که بررسی این مساله به پایان رسیده است.

همچنین ولادیمر پوتین رییس جمهور روسیه در یک گفت‌وگوی تلفنی با نتانیاهو  موضع روسیه در قبال برجام را مبنی بر اینکه این توافق دارای اهمیت زیادی برای ثبات و امنیت بین‌المللی است مورد تاکید قرار داد و گفت که توافق باید از سوی تمام امضاکنندگان اجرا شود.

سخنگوی دولت آلمان همچنین تاکید کرد که ادامه نظارت مستقل برای اطمینان از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای ضرورت دارد.

باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز در واکنش به اظهارات دروغین نتانیاهو که مدعی وجود برنامه هسته‌ای مخفی در ایران شد گفت: افشاگری‌های هسته‌ای نتانیاهو در مورد ایران دربردارنده مورد جدیدی نیست و پیش از این نیز همه از آن آگاه بودند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به این ادعاها در توییتر خود نوشت: ترامپ برای فسخ برجام متوسل به اتهامات کهنه‌ای شده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشتر به آنها رسیدگی کرده است.

وی افزود: چوپان دروغگو زمان این افشاگری ادعایی را برای چند روز قبل از ۱۲ می هماهنگ کرده بود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد