رفتن به محتوا

انتقاد نماینده دموکرات‌ها از نطق سالانه ترامپیک عضو مجلس نمایندگان آمریکا به نمایندگی از حزب دموکرات از نطق سالانه رییس‌جمهوری این کشور به شدت انتقاد کرد.

104978079-3ED3-DEMOCRATIC-RESPONSE-013018.600x400.jpg

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جوزف کندی سوم، عضو مجلس نمایندگان آمریکا به نمایندگی از حزب دموکرات به سخنرانی دونالد ترامپ واکنش نشان داد و عملکرد او را در سال نخست ریاست جمهوری مورد انتقاد قرار داد.

کندی ۳۷ ساله گفت که سال گذشته میلادی دورانی شوم بود که باعث شد تا بسیاری از مردم دچار ترس، دلهره و نفرت شوند و این درحالی بود که برنامه اقتصادی بهتر دموکرات‌ها برای احیای قشر متوسط آمریکا در مقابل مدل بازی مجموع صفر جمهوری‌خواهان مطرح شد.

وی ادامه داد: آمریکا به عنوان بزرگترین، ثروتمندترین و قوی‌ترین کشور در جهان نباید کسی را فراموش کند.

کندی بدون نام بردن از ترامپ، به شدت از فعالیت‌های دولت آمریکا انتقاد  و از ترامپ به عنوان شخصیتی دوقطبی یاد کرد که نهادهای آمریکا را از میان برده و باعث شده تا جوامع ایالات متحده به دو بخش برنده‌ها و بازنده‌ها تقسیم شوند.

وی همچنین گفت: ما گسل‌های کشوری مضمحل شده را احساس می‌کنیم. انزجار و خودبرتربینی در خیابان‌های ما به وفور وجود دارد. در کلاس‌های درس ما، کنسرت‌ها و مراسم، تیراندازی می‌شود و ما در امن‌ترین مکان‌ها، می‌ترسیم. این چیزی نیست که ما هستیم.

کندی، ترامپ را به هدف قرار دادن اولویت‌های اصلی آمریکایی‌ها متهم کرد و ادامه داد: این دولت نه تنها قوانینی را که از ما محافظت می‌کند، هدف قرار می‌دهد بلکه ایده‌هایی را هم که به شدت باید محافظت شوند، هدف خود قرار می‌دهد.

جوزف کندی سوم همچنین خطاب به مهاجران جوان آمریکایی هم گفت: ما برای شما می‌جنگیم. ما جایی نمی‌رویم.

 جوزف کندی سوم نمایندهٔ حوزه انتخابیه چهارم ماساچوست از حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا در مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا و از اعضای خانواده کندی است که برای نخستین‌بار در ۶ ژانویه ۲۰۱۳ میلادی به‌عضویت این مجلس درآمد. او پسر جوزف کندی دوم، نماینده سابق مجلس نمایندگان آمریکا و بزرگ‌ترین پسر رابرت اف. کندی، دادستان کل سابق آمریکا است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد