رفتن به محتوا

العبادی: عراق از بحران اقتصادی عبور کرده است/ در سهم اقلیم از بودجه نسبت جمعیتی مدنظر بودنخست‌وزیر عراق با تاکید بر عبور این کشور از بحران اقتصادی، از افزایش ۶۰ درصدی میزان حمایت‌های اجتماعی در بودجه جدید خبر داد.

العبادی

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در جلسه امروز(چهارشنبه) پارلمان ویژه بررسی بودجه ۲۰۱۸ اظهار داشت: با وجود فشارهای مختلفی که بر مردم عراق وارد شده، کشور بحران اقتصادی را پشت سر گذاشت.

العبادی با اشاره به اینکه تمامی احتمالات در این بودجه درنظر گرفته شده‌اند، تاکید کرد: ما میزان حمایت‌های اجتماعی را تا ۶۰ درصد افزایش دادیم.

نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه کنفرانسی جهانی در عراق برای حمایت اقتصادی و بازسازی‌ها کشور برگزار خواهد شد، در مورد کنفرانس اقتصادی داووس نیز گفت: ما در این کنفرانس شاهد توجه بیشتر کشورهای شرکت‌کننده به آینده عراق بودیم.

وی افزود: تمامی شرکت‌هایی که در داووس حضور داشتند تاکید کردند که امنیت در عراق برقرار شده و شاخص‌های امنیتی ما تغییر کرده‌اند.

العبادی گفت: این شرکت‌ها از ما خواستند موانع آغاز بازسازی‌ها و سرمایه‌گذاری را برداریم.

وی با اشاره به اعمال نسبت جمعیتی در مورد سهمیه اقلیم کردستان در بودجه ۲۰۱۸  گفت: ما به دنبال برقراری برابری و عدالت در توزیع منابع کشور هستیم.

نخست وزیر عراق با اشاره به اختصاص سهمیه‌های مالی برای کمیساریای انتخابات، گفت: ما باید امنیت و خدمات لازم را برای بازگشت آوارگان و مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کنیم.

العبادی گفت: هیچ مانعی برای اختصاص درآمد حاصل از فروش نفت به استان‌های تولید کننده آن یعنی العماره، بصره، الناصریه، واسط و کرکوک وجود ندارد و ما اعتراضی به این مساله نداریم، از پارلمان خواستیم مبالغ لازم را به این استان‌ها اختصاص دهد.

العبادی در ادامه ضمن اعلام آمادگی برای گفت‌وگو برای تصویب بودجه در اسرع وقت، تاکید کرد باید درباره پول و دارایی‌ها و آینده کشور با مردم شفاف بود.

نخست وزیر عراق افزود: به زودی با نمایندگان استان‌ها در مناطق آزاد شده و نمایندگان استان‌های تولید کننده نفت و نیز نمایندگان اقلیم برای دستیابی به توافقی در خصوص مشکلات مربوط به کشور نشستی خواهم داشت.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد