رفتن به محتوا

هوشمندی استراتژیک در تلفیق زبان علم و تجربه است


شهریور ۵, ۱۳۹۶ اقتصادی, ایران, خبرمهم, گوناگون

اولین جلسه هیئت اندیشه ورز موسسه اعتباری کوثر با حضور جواد فهیمی پور قائم مقام مدیرعامل، ابوالفضل محمودی مشاور مدیرعامل در امور نظارتی و بانکی، مصطفی امجدیان مدیر مرکز تحول استراتژیک، سید محمد اکبر السادات مدیر ریسک و کارشناسان حوزه مرکزی کوثر برگزار شد.

به گزارش رمز پرس  روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ جواد فهیمی پور قائم مقام مدیرعامل در این جلسه استفاده از آراء، ایده ها و نظرات بیرون از حلقه مدیران اجرایی را از اهداف تشکیل این هیئت دانست و گفت: در یک مجموعه مدیران جامع همه علوم، مسلط به همه فنون و آشنای به همه قوانین، مقررات و ضوابط نیستند فلذا قادر به درک، تجزیه و تحلیل همه مسائل نخواهند بود. اتاق های فکر می توانند بواسطه گردآوری افراد خبره، خلاق و خلق افکار جدید این جای خالی را پرکنند.

قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر به پیشینه اتاق فکر در دنیا و هدف از تشکیل آن در سازمان ها اشاره کرد و افزود: در جنگ جهانی دوم اتاق های فکر با پیشینه نظامی شکل گرفت که با مرور زمان و ورود مباحث اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، اتاق فکر ظهور و بروز بیشتری پیدا کرد .

وی با تاکید بر استفاده از افراد خبره و متخصص در اتاق های فکر اظهار داشت: افرادی که در این راستا فعالیت می کنند باید تلاشگر، دارای روحیه پژوهشگری و تحقیق، معتقد به فعالیت تیمی، صبور و شکیبا، باهوش، خونسرد و با انگیزه باشند.

عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر بیان داشت: ماموریت اصلی اتاق فکر، پشتیبانی فکری و مشاوره ای سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان با در اختیار گرفتن فکر، ایده و دانش در جهت تحقق اهداف سازمانی است .

وی بیان داشت: سیاستگذاری ها و تصمیم گیری ها به شرطی می تواند منشاء اثر باشد که پژوهش ها نظام مند صورت پذیرد، از نظرات کارشناسان خبره استفاده شود و مدیر سیاستگذار و تصمیم گیر بتواند تجربه و شهود شخصی خودش را به طور منطقی و متعادل در آن فرآیند به کار گیرد.

فهیمی پور با تأکید بر نقش اتاق های فکر در اثر بخشی تصمیمات مدیران ارشد سازمان گفت: اتاق فکر پلی است میان تحقیق، پژوهش، رشد و نوآوری که در اتاق های فکر زبان علم و دانش و سیاست گذاری ها با تخصص و تجربه کارشناسی تلفیق خواهد شد که نوعی هوشمندی استراتژیک در سازمان را ایجاد می کند. با این رویکرد معتقدم فعالیت های ما در موسسه اعتباری کوثر در جهت تحقق و پیشبرد شعار “آینده از آن ماست” انجام می شود .

مصطفی امجدیان مدیر مرکز تحول استراتژیک موسسه اعتباری کوثر نیز در خصوص فعالیت اجرایی این هیئت گفت: جلسات به دوشکل عمومی و اختصاصی برگزار خواهد شد که در جلسات عمومی گزارش ها، اطلاعیه ها و برنامه های ارائه شده به صورت عمومی بررسی می شود و در جلسات اختصاصی به صورت موضوعی موارد بررسی خواهند شد که با حضور کارشناسان خبره معاونت و مدیریت ها تجزیه و تحلیل می شود.

وی بیان داشت: هیئت اندیشه ورز طرح و ایده هایی که توسط انجمن های خبرگی و با معرفی متخصصان هر معاونت یا مدیریت تشکیل شده است را به صورت تخصصی بررسی می نمایند.

امجدیان با تشریح فرآیند اتاق های فکر افزود: در این جلسات فرصت طرح مسئله به صورت مستقیم برای کارشناسان ایجاد خواهد شد و با حضور مدیرعامل یا قائم مقام مدیرعامل از تمام کارشناسانی که در حوزه های تخصصی صاحب نظر و ایده هستند دعوت خواهد شد تا در کنار کارشناسان، نوآوری، خلاقیت و نظرات جدید ارائه دهند و برآیند جلسات، شکوفایی ایده های ناب و خلاقیت خواهد بود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد