رفتن به محتوا

پارلمان ناامن انگلیس ظرف چند دقیقه به تصرف تروریست‌ها در می‌آید/ ۱۰۰ نماینده کشته می‌شوند


شهریور ۵, ۱۳۹۶ بین الملل, فرامنطقه ای

در یک حمله شبیه سازی شده به ساختمان پارلمان انگلیس معلوم شد تروریست‌ها می‌توانند ظرف چند دقیقه وارد ساختمان شده و بیش از ۱۰۰ نماینده را بکشند.

پارلمان انگلیس

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه ساندی تایمز، در این حمله شبیه سازی شده مشخص شد تروریست‌ها می‌توانند پیش از حمله به مجلس عوام انگلیس به کریدورهای پارلمان هجوم ببرند و ظرف کمتر از ۵ دقیقه این ساختمان را تصرف کرده و بیش از ۱۰۰ نماینده انگلیسی را بکشند.

مقام‌های امنیتی انگلیس تایید کرده‌اند که ناکامی‌های امنیتی در ساختمان پارلمان این کشور درست است و در حال حاضر گارد مسلح در محل مستقر شده‌اند تا ورودی‌های ساختمان پارلمان را از جانب رودخانه تایم محافظت کنند.

مقام‌های امنیتی خواستار قرار گرفتن موانعی در سراسر رودخانه برای متوقف کردن حمله احتمالی شده‌اند.

این حمله شبیه سازی شده پنج ماه پس از حمله تروریستی فردی به نام خالد مسعود به پارلمان انگلیس صورت گرفته است. در جریان آن حمله پنج تن کشته شدند. این حمله شبیه سازی شده در جریان تعطیلات پارلمان و در زمانی که هیچ وزیری در ساختمان حضور نداشت برگزار شد.

یکی از سخنگوهای مجلس عوام پارلمان انگلیس در این باره گفت: امنیت اعضا، کارمندان و بازدید کنندگان اولویت‌ اصلی نیروهای امنیتی و نمایندگان محسوب می‌شود. این اقدامات همیشگی هستند و ادامه دار خواهند بود.

این اخبار یک روز پس از آن منتشر شد که مردی مسلح به چاقو خودرویی را به سمت پلیس در مقابل کاخ باکینگهام راند و باعث زخمی شدن دو افسر پلیس شد. پلیس اسکاتلندیارد این اقدام را تروریستی خواند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد