رفتن به محتوا

راه اندازی فایل نهاب و دریافت کد شهاب در موسسه اعتباری ملل در راستای تولید فایل نهاب و دریافت کد شهاب بانک اطلاعاتی مشتریان حقیقی ایرانی موسسه بر اساس استعلام گروهی از سازمان ثبت احوال بروزرسانی شد.

به گزارش رمز پرس به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، از آنجا که صحت اطلاعات پایه مشتریان و بروز بودن آنها بسیار حائز اهمیت است و کلیه خدمات بانکی اعم از داخلی و شتابی به حساب ها بر اساس کد شهاب خواهد بود موسسه اعتباری ملل این امکان را دارد تا هنگام تعریف شخص جدید در سامانه بانکی ضمن احراز هویت، برای پیشگیری از اشتباهات احتمالی از سامانه نگاه/ ثبت احوال نیز اطلاعات هویتی اشخاص را استعلام نماید.

نهاب سامانه‌ای یکپارچه حاوی اطلاعات هویتی مشتریان است که تخصیص شماره شناسایی منحصر به فرد برای هر یک از افراد جامعه را در شبکه بانکی میسر می‌سازد.  شهاب یا شناسه هویت الکترونیک بانکی، شناسه منحصر به فردی است که جهت شناسایی مشتریان بانکی به هریک از اشخاص حقیقی و حقوقی اختصاص می‌یابد.

از اهداف کلان این پروژه فراهم کردن بستری امن برای انتقال امن اطلاعات هویتی و بانکی مشتریان نظام بانکی به مرکز ریشه گواهی بانکی جهت صدور توکن‌های «نماد» بوده و به‌عنوان پروفایل مشتریان بانکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد