رفتن به محتوا

مهدی صباغ زاده: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران باسواد کشور استبه گزارش رمزپرس – ایرنا – کارگردان فیلم سینمایی «خانه کاغذی» گفت: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای شخصیت خوب و از مدیران باسواد کشور است.

مهدی صباغ زاده روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: معرفی عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جا بوده و وی در موقعیتی است که می تواند کمک های ارزنده ای را در عرصه فرهنگ و هنر ارائه دهد.
وی با بیان اینکه سختگیری های بسیاری بویژه در سینما وجود دارد، اظهار کرد: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشراف به فضای فرهنگ و هنر و دانشی که دارد، می تواند سختگیری ها را بویژه برای اهالی سینما کاهش دهد و فضای صلح و تعامل بیشتری در جامعه فرهنگی و هنری کشور برقرار سازد.
تهیه کننده فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» ادامه داد: اکنون بسیاری از سینماگران به توان حرفه ای در صنعت سینما رسیده اند و دوست دارند با تجربه ای که بدست آورند، فیلم های خوب و مفید بسازند، انتظار می رود که عباس صالحی این فضا و بسترهای لازم را فراهم کند و با حضور حیدریان به عنوان رییس سازمان سینمایی، صنعت سینما جایگاه واقعی را بدست آورد.
صباغ زاده تصریح کرد: اکنون بسیاری از فیلمسازان توانمند به دلیل بیکاری دچار انزوا و گوشه نشینی شدند و در تلویزیون هم به آنها سفارش تولید فیلم نمی دهند.
وی با بیان اینکه فیلم های خوب و ارزشمند باید توسط فیلمسازان باتجربه و پیشکسوت ساخته شود، گفت: سینماگران در شرایط کنونی وضعیت مطلوبی قرار ندارند، بسیاری از تهیه کنندگان به دلایل مختلف فیلم هایشان اکران نمی شود و یا توقیف می شود.
صباغ زاده خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با کمک سینماگران، وضعیت موجود را سرو سامان دهد و در صدور پروانه تولید فیلم نیز دقت بیشتری شود.
کارگردان فیلم سینمایی «خانک و آتش» افزود: با توجه به اینکه وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی انسان باسوادی است، می تواند با کمک و همفکری از مدیران سینمایی فضای حضور بیشتر سیینماگران را در عرصه تولیدات فیلم های خوب و مفید فراهم کند.
صباغ زاده با بیان اینکه توقیف برخی فیلم هایی که اکران می شود، مناسب نیست، گفت: مسوولان در این زمینه سلیقه ای برخورد نکنند، ارزش های فیلم را در نظر بگیرند و با نمایش فیلم ها اتفاق خاصی در کشور رخ نمی دهد زیرا نظام جمهوری اسلامی از استحکام والایی برخوردار است و فیلم های توقیفی اگر اکران شوند، تاثیری بر روی شرایط موجود نمی گذارد.
دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ۱۷ مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد