رفتن به محتوا

بازتاب مراسم تحلیف ریاست جمهوری در رسانه های جهانبه گزارش رمز پرس   مراسم تحلیف ریاست جمهوری در رسانه های جهانی بازتاب فراوانی یافت و برخی شبکه های بین المللی نیز آن را به طور کامل و یا بخش هایی از آن را پوشش دادند.
شبکه های تلویزیونی الجزیره مباشر، المیادین، رویترز و ای پی تی ان مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران را به صورت زنده پخش کردند. همچنین این مراسم از شبکه های ماهواره ای العالم و پرس تی وی، المنار، الاخباریه سوریه، شبکه سوریه و العربیه به طور زنده پخش شد. شبکه های تلویزیونی فرانس ۲۴ و شبکه سی سی تی وی نیز بخش هایی از این مراسم را پخش کردند.شبکه آلمانی دویچه وله در این ارتباط گزارش داد: حسن روحانی در مراسم ویژه ای با حضور مقاماتی از اتحادیه اروپا سوگند یاد کرد. او اکنون با مسئولیت سختی برای نجات توافق هسته ای ۲۰۱۵ و ایجاد اصلاحات مواجه است. این نخستین با در تاریخ ایران بود که مقامات خارجی در چنین تعداد زیادی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت می کنند.

روزنامه ایندیپندنت نیز در گزارشی نوشت: مراسم تحلیف همیشه به عنوان یک مراسم بزرگ در دولت برگزار می شود، اما آشفتگی های جاری در سیاست خاورمیانه حاکی از آن است که مراسم تحلیف «حسن روحانی» به عنوان رئیس جمهور ایران یک رویداد برجسته است.

مراسم تحلیف روحانی نمایندگان صدها کشور در تهران حاضر شدند. حضور چهره‌ های برجسته از کشورهای اروپایی از جمله «الستر برت» معاون وزیر خارجه انگلیس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و وزرایی از روسیه، چین و هند به وضوح نشان داد که تلاش برای انزوای ایران دست‌ کم در حال حاضر شکست ‌خورده است.

این حضور پرتعداد یک حرکت پرمعنا، دقیق، حساب‌شده و خردمندانه از سوی جامعه جهانی نسبت به ایران بود، خاطرنشان کرد: در واقع می‌توان این حضور را بیانگر رویکرد ایران‌دوستی و ایران‌پذیری در برابر رویکرد ایران‌ستیزی و ایران‌هراسی از سوی جامعه جهانی تلقی کرد.

حضور پرتعداد کشورها در مراسم تحلیف، یک حرکت پرمعنا، دقیق، حساب‌شده و خردمندانه از سوی جامعه جهانی بود که می‌توان آن را بیانگر رویکرد ایران‌دوستی و ایران‌پذیری در برابر رویکرد ایران‌ستیزی و ایران‌هراسی از سوی جامعه جهانی تلقی کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان  نیز  تصریح کرد: این  حضور در جهان امروز و منطقه‌ای که ایران در آن قرار دارد، دارای پیام‌های مهمی است و مورد تکریم افکار عمومی جهان است. همین موضوع  کشورها را وادار می‌کند که نسبت به این امر، حرکت مثبتی از خود به جای بگذارند ودر مراسم تحلیف به عنوان نشان دادن حُسن نیت و سیاست‌های  مودت‌آمیز خود حضور پیدا کنند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد