رفتن به محتوا

تایید فوت ۲ معلول در پی بروز مسمومیت در یک مجتمع خیریه‌‏ شبسترمدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با تأیید فوت دو معلول در یک مجتمع خیریه‌‏ شبستر گفت: همچنین ۱۰ معلول دیگر نیز مسموم شده است.

به گزارش رمزپرس،محسن ارشدزاده در گفت‎وگو با ایسنا اظهار کرد: روز یکشنبه مسمومیت سه نفر از معلولان نگهداری شده در یک مجتمع خیریه‎ در شبستر گزارش شد و همان روز این سه نفر سرپایی مداوا و ترخیص شدند. اما فردای همان روز دوباره ۱۰ نفر دیگر نیز علایم مسمومیت اسهال و تب را نشان دادند.مسئول

وی افزود: پس از مشاهده‌ی علایم مسمومیت، معلولان را به بیمارستان‎ و درمانگاه‎های شهرستان شبستر اعزام کرده‎اند و متاسفانه دو نفر از معلولان که سابقه‎ی تشنج شدید داشتند، طی این حادثه فوت کردند.

وی عنوان کرد: سایر بیماران نیز پس از فوت این دو نفر به بیمارستان تبریز منتقل شدند و هم اکنون این بیماران تحت مداوا و رو به بهبود هستند و همچنین سایر معلولان این موسسه‎ی خیریه نیز در شبستر تحت نظارت و کنترل پزشکان هستند تا در صورت مشاهده‎ی علایم تحت مداوا قرار گیرند.

ارشدزاده گفت: موسسه‎ی خیریه‌‏ی قشقایی  از ۲۱ معلول ذهنی و جسمی پسر بالای ۱۴ سال نگه‌داری می‎کند و علت این مسمومیت توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دست بررسی بوده و طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در اخبار صدا و سیمای استان در این خصوص اظهار کرد: علت این حادثه هنوز مشخص نبوده است. نمونه‎برداری‎ها و آزمایشات در این خصوص در حال انجام است و نتایج آن طی روزهای آتی مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد