رفتن به محتوا

شهرام ناظری در خراسان کنسرت خواهد داشتمعاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: شهرام ناظری در آینده نزدیک، در شهر قوچان روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، علی مرادخانی – معاون امور هنری وزارت ارشاد – در گفت‌وگوی تلفنی با شهرام ناظری – خواننده – ضمن ابراز تاسف از اتفاق رخ‌داده برای او و گروه اجرایی، از این هنرمند باسابقه موسیقی سنتی ایران دلجویی کرد.

او همچنین گفت: با توجه به هماهنگی انجام‌شده با مسئولان شهرستان، این برنامه در آینده نزدیک در قوچان روی صحنه خواهد رفت

در این‌باره فرماندار شهرستان قوچان – علیرضا قامتی – نیز امروز (۹ مردادماه) در نشستی، با اشاره به وقایع پیش آمده درباره لغو کنسرت «آواز پارسی» با حضور شهرام ناظری و حافظ ناظری، اظهار کرد: در مجموعه مدیران شهرستان، مخالفتی با اجرای کنسرت نبوده که مدیر صاحب نظری در این شهرستان مخالفت داشته باشد و چه در حوزه فرهنگی و چه امنیتی مخالفتی برای اجرا نداشته و براساس وفق قانون، موافقت اولیه صادر شد؛ اما در زمان اجرا به هر شکل اختلافی بین مجموعه‌های مختلف اعم از برنامه‌ریزان کنسرت و سایر متولیان به‌وجود آمد که باعث اجرا نشدن کنسرت شد.

او ادامه داد: در ساعت‌های اولیه حضور در شهرستان، در نشستی با مسئولان به این جمع‌بندی رسیدیم که حداکثر در مدت یک هفته آینده، در یک یا دو روز اجرای کنسرت شهرام ناظری را در قوچان داشته باشیم و این هماهنگی هم بین مجموعه مدیران اجرایی کنسرت و مدیریت شهرستان انجام شده و هیچ لغو کنسرتی نخواهیم داشت.

هنگامی که شهرام ناظری و پسرش – حافظ ناظری – ششم مردادماه به قوچان در استان خراسان رضوی رفتند و قصد برگزاری کنسرت در این شهر را داشتند، با درهای پلمب‌شده سالن مواجه شدند و حتی به این هنرمندان اجازه ورود به سالن محل اجرا داده نشد. پس از گذشت چند ساعت، درهای سالن باز شد و مخاطبان این کنسرت به داخل رفتند؛ اما برنامه برگزار نشد و به جای آن، حافظ ناظری با مردم سخن گفت و ضمن عذرخواهی از آن‌ها اعلام کرد که پدرش راهی بیمارستان شده است.

روابط عمومی این اجرا نیز اعلام کرده بود، هیچ ابلاغ رسمی‌ای مبنی بر لغو این کنسرت به دست گروه موسیقی نرسیده بود.

اما فردای آن روز، خبری منتشر شد که در آن، دادستان قوچان گفته بود: در قوچان موسیقی دارای سابقه است و حتی قوچان به این هنر خدمت کرده، اما مدتی است که صحبت بوده، اگر می‌خواهید اجرای صحنه‌ای داشته باشید، حتما باید به شخصیت مردم و خواننده توجه کنید و صرفا فکر پر کردن جیب‌های خود و فرهنگ هنرفروشی نباشید.

رمضانعلی آذری با بیان این‌که به نظر من، اینجا هنرفروشی صورت گرفت، افزوده بود: در این هنرفروشی تا توانستند به مردم دروغ گفتند و تا توانستند به خواننده کشوری ما دروغ گفتند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قوچان در ادامه با تاکید بر ابلاغ به کنسرت‌گزار در تاریخ ۳۱ تیرماه مبنی بر وجود هشت ایراد اساسی در سالن ورزشی کارگران قوچان و لزوم رفع این موانع برای اخذ مجوز، اظهار کرده بود: دقیقا از روزی که این خواسته کتبا به عوامل برگزاری کنسرت اعلام شد، دنبال کارشان رفتند و به نوعی به تفکرات حکومتی بی‌احترامی کردند. از آن به بعد، چند جلسه حضورا و شخصا با ریاست ارشاد داشتیم که تاکید کردیم، بحث امنیت آن مکان با حضور دوهزار نفر جمعیت امکان‌پذیر نیست و موارد مشکل‌دار هم رفع نشده است و تاکید کردم با این مشکلات این برنامه حتما اجرا نخواهد شد.

او همچنین از جمع‌آوری مستندات و پیگیری قضایی افرادی که اقدام به فک پلمب کردند، خبر داد.

درباره این جریان، علی مطهری – نماینده مردم تهران در مجلس – نیز معتقد است: به‌دلیل پلمب سالن کنسرت «آواز پارسی» در قوچان، حق شکایت برای شهرام ناظری و وزارت ارشاد محفوظ است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد