رفتن به محتوا

برزگر: تحریم اخیر موشکی ایران مانور تبلیغاتی آمریکاستیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «تحریم ۶ شرکت ایرانی بعد از آزمایش موفقیت‌آمیز موشکی ماهواره‌بر سیمرغ مانور تبلیغاتی آمریکاست» تاکید کرد که آزمایش‌های موشکی ایران در راستای برنامه دفاعی جمهوری اسلامی ایران و به عنوان حق طبیعی کشور است.

شهروز برزگر

به گزارش رمزپرس،شهروز برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران باید از خاک خود در برابر فرزندان ناخلف آمریکا که در منطقه تربیت کرده است،‌ دفاع کند که یکی از این برنامه‌های دفاعی انجام آزمایش‌های موشک‌های ماهواره‌بر است.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در هشت سال جنگ تحمیلی و بعد از آن تربیت طالبان و داعش گفت: با توجه به تجربه تاریخی اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران ما باید برای دفاع از خاک خود و حقوق بشر بتوانیم در مقابل این اقدامات دفاع کنیم و به دنبال آن بنیه دفاعی خود را ارتقاء دهیم.

برزگر ادامه داد: آخرین اقدام آمریکا و اسرائیل از طریق فرزندان ناخلفش در منطقه حمله تروریستی به مجلس و حرم مطهر بود که البته بلافاصله تروریست‌ها جواب قاطعی گرفتند. این خود نشان می‌دهد که ما باید بنیه دفاعی خود را تقویت کنیم تا علاوه بر دفاع از مردمانمان در برابر دشمن از آزادی انسان‌ها و حقوق بشر در منطقه و جهان دفاع کنیم.

نماینده سلماس تاکید کرد: ایران تنها ۸۰ میلیون نفر نیست چون پیروان تفکر ایران در منطقه و حتی جهان بیش از ۶۰۰ میلیون نفر هستند که وقتی آمریکا ۶ شرکت ایرانی زیر مجموعه صنایع شهید همت را تحریم ‌می‌کند،‌ انگار ۶۰۰ میلیون نفر را تحریم کرده است که قطعا چنین قدرتی را ندارد. آمریکا با این کار به خود تحریمی و خودزنی دست زده است.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون گفت: از این به بعد آمریکا باید فکری برای مقابله با تحریم‌های ایران و روسیه و کشورهای دیگر داشته باشد، البته که فکر نمی‌کنم آمریکایی‌ها بتوانند سختی و ریاضت اقتصادی را  تحمل کنند،‌ چون آنها به چپاول از کشورهای جهان سوم عادت کرده‌اند و قطعا نمی‌توانند در چنین شرایطی همچون مردمان ایران با انسجام و وحدت امور را به پیش ببرند.

برزگر، انجام آزمایش‌های موشکی را حق طبیعی کشور دانست و گفت: پیشرفت در علوم و فنون فضایی حق طبیعی همه کشورهاست. آمریکایی‌ها نمی‌توانند جلوی پیشرفت علم و دانش را بگیرند. قطعا ایران به عنوان کشوری آزاد هیچ وقت چنین باجی را نخواهد داد، به همین دلیل آمریکایی‌ها از قدرت دفاعی ما عصبانی هستند که نمی‌توانند به اهداف شیطانی‌شان برسند.

وی در پایان تاکید کرد: تحریم شرکت‌های وابسته به وزارت دفاع هیچ خللی در عزم و اراده ما به وجود نخواهد آورد. آمریکایی‌ها تنها به انجام کار تبلیغاتی و مانور دست زده‌اند حال اینکه این کار عبث و بیهوده است و دیگر همه چهره واقعی آمریکا در حمایت از تروریسم را شناخته‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد