رفتن به محتوا

کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزیدکتر حسن طاهراحمدی در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی گفت: با توجه به اعطای مجوز برای راه‌اندازی این دانشکده، مقدمات کار انجام و دو دستیار در این رابطه به کار گرفته می‌شود.

 

به گزارش رمزپرس به نقل از پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ وی با بیان این نکته که متخصصین طب سنتی در اغلب موارد باید تبعات ناشی از دخالت افراد غیرمتخصص در این بخش را جبران کنند، عنوان کرد: متاسفانه عموما افرادی که تخصص، علم و تجربه کافی ندارند در بخش طب سنتی وارد می‌شوند و به درمان افراد می‌پردازند، این معضلی است که در تمام نقاط کشور از جمله اراک رواج دارد.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی اراک با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی جامعه در خصوص طب سنتی، بیان کرد: مردم باید با طب سنتی علمی و تخصصی و افرادی که به عنوان متخصص این علم می‌توانند به آن‌ها رجوع کنند آشنا شده و نسبت به این موضوع مطلع شوند. نقش رسانه در این خصوص می‌تواند موثر و کلیدی باشد.

دکتر طاهراحمدی با بیان این‌که مردم با تجویز اشتباه افراد ناآگاه در بخش طب سنتی آسیب می‌بینند، عنوان کرد: به عنوان نمونه گفته می‌شود که با طب سنتی می‌توان ناباروری را درمان کرد در صورتی که این گفته درست نیست و مردم با این باور، از پرداختن به دیگر راه‌های ممکن درمانی صرف نظر می‌کنند.

وی ادامه داد: باید سازوکار مناسبی با تشکیل یک کمیته تخصصی برای بررسی تخلف‌های طب سنتی در نظر گرفته شود و از بروز تخلف در این بخش جلوگیری شود.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد