رفتن به محتوا

انتقال ۱۵۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه تا سال ۹۸


مرداد ۷, ۱۳۹۶ خبرمهم, مراکز استان ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود کمبود اعتبارات، عملیات تصفیه‌خانه‌های شهرهای اطراف دریاچه ارومیه با سرعت خوبی پیش می‌رود و در حال حاضر بالای ۵۰ میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده وجود دارد که اگر اعتبارات کافی تامین شود، تا اوایل سال ۹۸، سالانه حدود ۱۵۰ میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ی ارومیه منتقل می‌شود.

دریاچه ارومیه

به گزارش رمزپرس،علیرضا ایمانلو در گفت‌وگو  با ایسنا با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان در سه محور برای احیای دریاچه ی ارومیه اقداماتی انجام داده است، اظهار کرد: در بخش توسعه‌ شبکه فاضلاب در تبریز و شهرستان های حاشیه دریاچه ارومیه، سالانه بالای ۹۰ کیلومترشبکه فاضلاب اجرایی می‌شود و پیشرفت شبکه فاضلاب در استان ما نسبت به متوسط کشوری ۴۵ درصد است. در این رابطه شرکت آب و فاضلاب استان موفق عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه برای احیای دریاچه ارومیه، احداث شبکه‌ی فاضلاب شهرهای حوزه ی دریاچه ارومیه را به طور ۱۰۰ درصدی اجرایی می‌کنیم، گفت: شرکت آب و فاضلاب استان عملیات خود را برای احیای دریاچه ی ارومیه از سال ۹۴ آغاز کرده است و سعی بر این دارد که این پروژه‌ها را با سرعت بالاتری پیش ببرد.

وی در خصوص تصفیه خانه‌های شهرستان‌های حوزه ی دریاچه ی ارومیه افزود: تصفیه‌خانه‌ی شهرستان بناب به طور کامل عملیاتی شده و تصفیه خانه‌ی شهرستان مراغه ارتقاء داده می‌شود؛ همچنین عملیات اجرایی تصفیه‌خانه‌های شهرستان ملکان در سال آتی شروع شده و تصفیه خانه‌ی شهرستان آذرشهر به طور جدی و با سرعت بالایی پیش برده می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه در مبحث مدیریت مصرف آب تمامی مشترکان پرمصرف شناسایی شده است، اعلام کرد:آب متعلق به مردم است و باید برای مصرف درست و بهینه ی آن دقت کافی را داشته باشند.

وی افزود:در راستای مصرف بهینه آب تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش امضا شده است.
انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد