رفتن به محتوا

پایداری فلسطینیان اسرائیل را به زانو درآورد/حضور هزاران نمازگزار در مسجد الاقصیاشغالگران صهیونیست روز جمعه در مقابل خواسته‌های هزاران فلسطینی متحصن در اطراف مسجد الاقصی سر تسلیم فرود آورده و تمامی دروازه‌های آن را به روی نمازگزاران فلسطینی باز کردند.

حضور نمازگزاران در مسجد الاقصی

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، به دنبال گشوده شده این دروازه‌ها فلسطینیان از تمامی رده‌های سنی وارد مسجد الاقصی شدند و به راز و نیاز با معبود جهانیان پرداختند.

المیادین نیز گزارش داد، هزاران ساکن بیت‌المقدس به رغم تدابیر اسرائیل برای برگزاری جشن و خوشحالی به منظور برداشتن گیت‌ها در محوطه‌های مسجد الاقصی حضور یافتند.

هزاران نمازگزار در پی گشودن دروازه‌های مسجد الاقصی و توقف تعیین سنین نمازگزاران عصر جمعه نماز مغرب را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد، دروازه‌های مسجد الاقصی به روی نمازگزاران از تمام سنین بدون هیچ قید و شرطی بازگشایی شده‌اند.

دشمن صهیونیستی روز جمعه مردان فلسطینی زیر ۵۰ سال را از اقامه نماز جمعه در داخل مسجد الاقصی محروم کرد و به مردان بالای ۵۰ سال و زنان اجازه ورود به این مکان مقدس را داد.

در پی ممانعت اسرائیل از ورود مردان زیر ۵۰ سال به مسجد الاقصی، آنان نماز جمعه را در خیابان‌های مجاور این مسجد و قدس اقامه کردند.
این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ارتش اسرائیل بیش از ۲۵ تن از متولیان مسجد الاقصی را از این مکان مقدس تبعید کرد.

از سوی دیگر، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد، رونی شیخ، رئیس پلیس اسرائیل به طور غیرمنتظره ارییه عمیت، معاونش را برکنار کرد. این اقدام در واکنش به تنش مداوم در شهر قدس بوده است که از دو هفته پیش در جریان است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد