رفتن به محتوا

آمار نهایی مصدومان زلزله نهاوند/خسارت و مصدومیت چندانی نداشتیممدیرکل مدیریت بحران استان همدان با بیان اینکه در زلزله روز گذشته نهاوند ۱۶ نفر مصدوم شده بودند، گفت: علت مصدومیت زلزله روز گذشته نهاوند، عدم رعایت نکات ایمنی بود.

به گزارش رمزپرس،علیمردان طالبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ساعت ۵ و ۳۴ دقیقه صبح روز گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر در ۴ کیلومتری شرق نهاوند رخ داد که کانون این زمین‌‎لرزه در عمق ۲ کیلومتری زمین بود.

وی با بیان اینکه زلزله خسارت جانی و مالی چندانی نداشت، عنوان کرد: خوشبختانه در این زمین‌لرزه تنها ۱۶ نفر دچار مصدومیت شدند که ۱۲ نفر آنها به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی افزود: در این حادثه تنها یک نفر از مصدومان از روستای کوهانی به بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند منتقل شد.

طالبی خاطرنشان کرد: علت اصلی مصدومیت در زلزله عدم رعایت نکات ایمنی و تعجیل در خروج از منزل است در صورتی‌که اگر افراد در زمان زلزله با آرامش از منزل خارج شوند و آموزش‌های ارائه شده را اجرا کنند، خسارت و مصدومیت چندانی وجود نخواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان همدان با اشاره به اینکه این زمین‌لرزه خسارت مسکونی نداشته است، ادامه داد: زلزله نهاوند خسارت مسکونی نداشته و فقط مقداری از تأسیسات غیرسازه‌ای و شکستنی آسیب دیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه وقوع زلزله غیرقابل پیش‌بینی است، گفت: در وقوع زمین‌لرزه مردم و دستگاه‌ها با داشتن آمادگی و به‌کار گرفتن آموزش‌هایی که طی سال به مردم و دانش‌آموزان داده می‌شود، می‌توانند با این حادثه مقابله کنند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد