رفتن به محتوا

باران در ۷ استان کشورمدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار باران در ۷ استان کشور از وزش باد شدید در شرق کشور خبر داد.

به گزارش رمزپرس ،احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی به سبب جریان‌های مرطوب و گذر موج تراز میانی جو طی دو روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان، ارتفاعات تهران و مناطقی از مازندران و گلستان پیش بینی می‌شود که رگبار باران در برخی مناطق نیمه شرقی خراسان شمالی، شمال شرق خراسان رضوی، جنوب گلستان و شمال سمنان شدت بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طی سه روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس جنوبی، جنوب سیستان وبلوچستان و شرق هرمزگان نیز افزایش ابر، بارش پراکنده و رعدوبرق دور از انتظار نیست، تصریح کرد: این وضعیت روز شنبه در جنوب شرق کشور تقویت می‌شود.

وظیفه افزود: امروز و روز جمعه در غالب مناطق کشور به جزء شمال شرق و سواحل شرقی خزر روند افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه در شمال شرق کشور دمای هوا افزایش نسبی خواهد داشت، گفت: طی سه روز آینده در شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق به ویژه در زابل پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست. همچنین شرق دریای عمان نیز در سه روز آینده مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران روز جمعه صاف، در بعدازظهر قسمتی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد و روز شنبه صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد