رفتن به محتوا

سلطانی‌فر: تبریز ۲۰۱۸ ظرفیت بسیار بزرگی برای اشتغال‌زایی استوزیر ورزش و جوانان با اشاره به رویداد «تبریز ۲۰۱۸» عنوان کرد: بنا داریم چندین رویداد بین المللی ورزشی را در سال ۲۰۱۸ به میزبانی آذربایجان‌شرقی برگزار کنیم.

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در جلسه مشترک وزارت ورزش و جوانان با ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸، عنوان کرد: آذربایجان‌شرقی یک استان مهم و تأثیرگذار در توسعه شمال غرب کشور است و ظرفیت‌های زیادی را در زمینه اقتصادی دارد که توانسته سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی زیادی را جذب کند. همگرایی بسیار خوبی بین نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی استاندار و نمایندگان این استان در مجلس وجود دارد که این موضوع زمینه‌ساز توسعه است، من ۲۱ سال در شش استان خدمت کردم و با نگاه کلی تعاملات و تفکر حاکم بر استان را درک می‌کنم که خدا را شکر وضعیت آذربایجان‌شرقی از این حیث بسیار مطلوب است.

  سلطانی‌فر با بیان این که آذربایجان‌شرقی ظرفیت بسیار خوبی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد، عنوان کرد: علاوه بر این، آذربایجان‌شرقی ظرفیت‌های بسیار خوب گردشگری همچون گردشگری سلامت، مذهبی و تاریخی دارد و معتقدم تبریز با این ظرفیت‌ها نه فقط برای کشورهای اسلامی بلکه می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری دنیا تبدیل شود. توسعه صنعت گردشگری آذربایجان‌شرقی می‌تواند تأثیر بسیار مطلوبی در زمینه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … برای این استان داشته باشد.

وی تصریح کرد: تبریز ۲۰۱۸ ظرفیت بسیار بزرگی برای نشان‌دادن توانمندی‌های تبریز و حل مشکلات آذربایجان‌شرقی همچون اشتغال است. میزبانی از رویدادهای مهم ورزشی همچون المپیک، جام جهانی، بازی‌های آسیایی و منطقه‌ای تأثیر بسزایی در توسعه گردشگری کشور میزبان دارد چرا که هواداران زیادی از سراسر دنیا برای تماشای این مسابقات به کشور میزبان سفر می‌کنند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد