رفتن به محتوا

افزایش دمای هوا در هفته آتی


مرداد ۵, ۱۳۹۶ خبرمهم, شهر و روستا

چیت‌چیان خبر داد:آمادگی وزارت نیرو برای مواجهه با افزایش دما در هفته آتی

چیت+چیان.jpg

وزیر نیرو از آمادگی این وزارتخانه برای مقابله با جریان افزایش دمای هوا در هفته آتی خبر داد.

به گزارش  رمز پرس از ایسنا، حمید چیت چیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اقدام فوری وزارت نیرو در برابر گرمای هوا چیست، اظهار کرد: آنطور که پیش بینی سازمان هواشناسی نشان می دهد، در این هفته و هفته آینده احتمال افزایش دما وجود دارد و تمام نیروگاه‌های ما آماده هستند و تمام ظرفیت های عملیاتی ما آماده هستند که بتوانند آب و برق را در این روزها تامین کنند.

وی افزود: این روزها اوج فعالیت صنعت آب و برق در همه جهان است اما نکته ای که باید خدمت هموطنان عرض کرد این است که میزان مصرف از آنچه پیش بینی شده بود، پیشی گرفته است البته ما انتظار نداریم که شهروندی به خود رنج دهد اما آنچه که می توان به طور معمول رعایت کرد را امیدواریم رعایت کنند.

وزیر نیرو در پاسخ به پرسشی درباره سدسازی در کشور اظهار کرد: کسانی که فکر می‌کنند سدسازی با توسعه کشور هماهنگ نیست باید پرسید اگر این پنج سدی که در اطراف تهران است و آب شرب تهران و اطراف آن را تأمین می‌کند، نبود چطور آب شرب مردم تهران را تأمین می‌کردیم؟

وی ادامه داد: کسانی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند به نظر من دیدگاه صحیحی نسبت به مسائل واقعی جامعه ندارند و دیدگاهشان نسبت به این مسائل رمانتیک است. در حالی که ما با مسائل رمانتیک در توسعه کشور مواجه نیستیم.

چیت‌چیان در پاسخ به این پرسش که به عملکرد خود در دولت چه نمره‌ای می‌دهد، اظهار کرد: مردم باید به این پرسش پاسخ دهند. من فکر می‌کنم یکی از شاخص‌هایی که می‌توان با آن عملکرد صنعت آب و برق را اندازه‌گیری کرد این است که امسال با این دمای هوای کم‌سابقه و افزایش مصرفی که مردم هم در آب و هم در برق داشتند کشور ما چندان دچار مشکل نشده است و شاهد کمبود برق نبوده‌ایم و در اوج مصرف برق همچنان صادرات خود را ادامه داده‌ایم.

وی درباره توافقنامه پاریس و موضع دولت درباره آن اظهار کرد: تصور می‌کنم  کسانی که این حرف را می‌زنند با متن توافقنامه پاریس آشنایی ندارند و مسأله اصلی این است که در توافقنامه پاریس هیچ اجبار و الزامی روی دوش دولت‌ها قرار داده نشده است و هر دولتی بنا بر ظرفیت‌های خودش به طور داوطلبانه اقداماتی را انجام می‌دهد.

چیت‌چیان تأکید کرد: این اقدامات همگی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در چارچوب‌ سیاست‌هایی است که در چهار سال گذشته توسط رهبری ابلاغ شده است. بنابراین چیز جدیدی در این توافق نیست که با اهداف ملی ما تضادی داشته باشد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد