رفتن به محتوا

قیمت پیاز در روزهای آینده کاهش می‌یابدمدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: قیمت پیاز طی هفته آینده کاهش می یابد.

پیاز

به گزارش رمزپرس،احمد دهقان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: با توجه به آغاز برداشت تدریجی محصول پیاز در شهرستان ارومیه و استان آذربایجان شرقی در هفته جاری و روزهای آینده، شاهد کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت هستیم که در روزهای آینده کاهش بیشتری نیز شاهد خواهیم بود.

وی به دلیل افزایش قیمت پیاز در روزهای گذشته اشاره و اظهار کرد: سرمازدگی و خسارت های وارده به محصول پیاز در استان های اصفهان، خوزستان و سایر استان های تولید کننده این محصول و کاهش کشت محصول در کشور با توجه به آب بر بودن آن از جمله دلایل گران شدن محصول بود.

دهقان با بیان اینکه در برخی از کشورهای منطقه نیز شاهد بالا بودن پیاز هستیم، اضافه کرد: با وجود ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی به کشور، با این حال واردات پیاز از سایر کشورها به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصول پیاز است، گفت: پیش بینی می شود در سال جاری شاهد تولید ۵۴ هزار و ۶۰۰ تن پیاز در استان باشیم.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام اینکه مصرف سرانه پیاز در استان ۴۰ کیلو است به نیاز ۱۲۴ هزار تنی مصرف پیاز در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: بیشترین تولید پیاز استان در شهرستان های میاندوآب، شاهین دژ، نقده و بوکان است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد