رفتن به محتوا

تولید رز تجاری شاخه بریده به روش استنتیگ برای اولین بار در ایرانبا حمایت پارک علم و فناوری دانش آموخته دکتری رشته باغبانی در چهارمحال و بختیاری موفق به تولید رز تجاری شاخه بریده به روش استنتیگ برای نخستین بار در ایران شد.

گل رز

به گزارش رمزپرس،سعید ریزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به محدودیت آب در کشور، جایگزینی کشت‌های گلخانه‌ای به جای کشت‌های سنتی از اولویت‌های دولت برای استفاده بهینه از منابع و افزایش عملکرد محصول در واحد سطح است .

مدیر عامل شرکت پدیدآوران سدید جهان‌بین از تولید رز تجاری شاخه بریده به روش استنتیگ  برای  نخستین  بار در ایران  خبر داد و گفت: این روش در شرایط کنترل شده با استفاده از نور مصنوعی اجرا می‌شود و نسبت به روش‌های دیگر به دلیل صرفه‌جویی در انرژی و زمان کارآمدتر است.

وی با اشاره به اینکه گل‌های شاخه بریده تولیدی از نوع گل رز هستند، خاطرنشان کرد: گل‌های رز شاخه بریده تولیدی کیفیت بسیار بالایی داشته که با تنوع  رنگ مختلف تولید می‌شود .

مدیر عامل شرکت پدیدآوران سدید جهان‌بین با اشاره به حمایت‌های پارک علم و فناوری در اعطای تسهیلات، گفت: تسهیلات اعطا شده این مرکز برای این امر ۵۰ میلیون با اقساط ۱۸ ماهه بوده است .

عضو هیأت علمی دانشگاه شهرکرد گفت: در حال حاضر تنها پنج هزار شاخه این نوع رز با این روش تولید شده است و با احداث گلخانه در چند ماه آینده، قطعاً تولید انبوهی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه حمایت مسئولان استان از کارآفرینان چندان مطلوب نیست که می‌طلبد در راستای رفع مشکلات این  قشر اقدامات موثری از سوی مسئولان صورت گیرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد