رفتن به محتوا

هاشمي:شوراها و شهرداري هاي استان در اتخاذ مصوبات كيفي دقت كنند/انتخاب نشديم كه براي خانواده، اقوام، جناح و عقايد شخصي كار كنيماستاندار تهران با بيان اينكه شهردار و اعضاي شوراها هركدام جايگاه خود را دارند تصريح كرد: در اتخاذ مصوبات كيفي دقت نظر داشته باشيد تا گرهي از مشكلات مردمي كه پاي صندوق رأي آمدند برداشته شود و انتظارات مهم مردم شهرستان هاي استان به دليل همجواري با تهران مرتفع شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رمزپرس ،استانداري تهران، سيدحسين هاشمي در جلسه توجيهي منتخبين پنجمين دوره شوراي شهرهاي تابعه استان با اشاره به اينكه انتخاب اعضاي شوراي شهر از سوي مردم امانتي را به دوش شما به همراه داردگفت: امانت حق الناس است و مردم اعضاي شوراها را انتخاب كردند تا امانتداري و خدمت رساني كنند.

وي افزود: اعضاي شوراها بايد با ذوق و هنر خود شهر محل خدمت خود را در چارچوب قانون متحول كنند.

هاشمي با بيان اينكه شهردار و اعضاي شوراها هركدام جايگاه خود را دارند تصريح كرد: در اتخاذ مصوبات كيفي دقت نظر داشته باشيد تا گرهي از مشكلات مردمي كه پاي صندوق رأي آمدند برداشته شود و انتظارات مهم مردم شهرستان هاي استان به دليل همجواري با تهران مرتفع شود.

استاندار تهران ادامه داد:اعضاي شوراها و شهرداران اعتمادسازي و تعامل با معتمدين را سرلوحه كار خود قرار دهند و از افراد صاحب فكري كه در رقابت انتخاباتي پيروز نشدند بهره مند شوند.

وي با بيان اينكه وجود برخي پرونده ها در شوراي حل اختلاف موجب ناراحتي مي شود گفت: انتخاب نشديم كه براي خانواده و اقوام، جناح و عقايد شخصي كار كنيم بلكه براي خدمت رساني به مردم قسم ياد كرديم.

هاشمي رعايت اصول اخلاقي و مالي در مديريت را خط قرمزهاي مسئوليت پذيري مديران استان برشمرد و تاكيد كرد:مردم قاضي خوبي هستند و به راحتي سره را از ناسره تشخيص مي دهند و بايد جايگاه خود را در نظر مردم ارتقا دهيم.

استاندار تهران به بودجه اي كه طبق برنامه پنج ساله ششم و ارزش افزوده به شهرداري ها تعلق مي گيرد اشاره كرد و گفت: شوراها و شهرداران بايدبه دنبال خلاقيت و توسعه با همكاري فرمانداران و بخشداران باشند .

وي در بخش ديگري از سخنانش اعضاي شوراي شهر را به دقت نظر در انتخاب شهرداران فراخواند و گفت: افراد توانمند،مدير،باتجربه،معتدل، با تحصيلات مرتبط و داراي حسن شهرت را به عنوان شهردار انتخاب كنيد.

هاشمي با انتقاد از تغييرات پي در پي برخي شهرداران استان در دوره گذشته توسط شوراها عنوان كرد:شهرداران را از ابتدا به گونه اي انتخاب كنيد كه مجبور به تغيير آنها نشويد.

استاندار تهران در پايان سخنانش به توجه در زيباسازي شهرهاي تابع استان تهران اشاره كرد و گفت:استفاده از ذوق مديريت و زيباسازي شهرها به ويژه در مسيرهاي ورودي بايد مدنظر شهرداران باشد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد