رفتن به محتوا

نقوی‌حسینی: آمریکا هزینه‌های رفتارهای مغایر برجام را می‌پردازدسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه توافق برجام به تایید شورای امنیت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و اتحادیه اروپا رسیده است اگر آمریکا بخواهد رفتاری برخلاف برجام انجام دهد باید پذیرای هزینه اقداماتش باشد.

سید حسین نقوی حسینی

به گزارش رمزپرس ،سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: مرجع تشخیص پایبندی ایران به برجام، آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است که این آژانس با رصد فعالیت‌های ایران رسما در بیانیه و گزارش‌هایی پایبندی ایران به برجام و عمل به تعهدات را اعلام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه «بر اساس گزارشات آژانس، ایران رفتاری خلاف برجام انجام نداده است» گفت: در چنین شرایطی اگر عضوی از ۱+۵ اظهارنظر و تصمیم‌گیری برخلاف توافق برجام انجام دهد طبیعتا به رسمیت شناخته نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: آمریکا عضوی از ۱+۵ است که باید به توافق مورد تایید آژانس بین‌المللی هسته‌ای، شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و سازمان ملل و سایر کشورهای دنیا پایبند باشد. طبیعتا رفتار این عضو نمی‌تواند برای توافق تعیین‌کننده باشد البته اگر آمریکا بخواهد از برجام خروج کند می‌تواند ولی باید هزینه‌اش را پرداخت کند.

نقوی حسینی در پایان گفت: قطعا کشورهای امضاکننده برجام و بخصوص جمهوری اسلامی ایران در برابر رفتارهای خلاف توافق آمریکا عکس‌العمل نشان خواهند داد که یکی از عکس‌العمل‌های ایران مصوبه یک فوریتی مجلس درباره مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد