رفتن به محتوا

حمایت چین از سوریهولایتی: روی حمایت چین از سوریه حساب می‌کنیم/نماینده چین در امور سوریه: مخالف تجزیه سوریه هستیم

ولایتی

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران روی حمایت بین‌المللی چین از سوریه حساب می‌کند.

به گزارش رمز پرس از  ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در دیدار با شیه شیائویان نماینده چین در امور سوریه، گفت: موضع دولت چین در خصوص سوریه و منطقه غرب آسیا قابل تقدیر بوده و ما روی حمایت بین‌المللی چین از اهداف دولت و ملت سوریه حساب می‌کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با فرستاده ویژه دولت چین در امور سوریه، با اشاره به رشد همکاری‌های دو کشور خاطرنشان کرد: باید همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور در شأن روابط دوجانبه باشد.

وی گفت: همکاری در موضوع سوریه ظرفیت‌های بسیاری را در زمینه همکاری‌های دو جانبه ایجاد می‌کند.

هم‌چنین شیه شیائو یان نماینده چین در امور سوریه در این دیدار با اشاره به سفرش به تهران گفت: در این سفر ما و طرف ایرانی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی و به خصوص موضوع سوریه رایزنی و تبادل نظر خواهیم داشت.

نماینده چین در امور سوریه ادامه داد: صبح روز شنبه دیدار خوبی را با آقای محمد ایرانی، مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ایران داشتم و از نتیجه مذاکرات راضی هستم.

شیائو یان افزود: ایران و چین نه تنها در خصوص پرونده سوریه، بلکه در مورد سایر مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیگر هم با یکدیگر اشتراک مواضع دارند.

وی تاکید کرد: چین مخالف هرگونه تجزیه سوریه بوده و باید یکپارچگی این کشور به طور قاطع حفظ شود. همچنین لازم است تا مبارزه واقعی با تروریست‌ها از سوی کشورهای مختلف انجام شود.

نماینده چین در امور سوریه خاطرنشان کرد: دخالت برخی کشورها در مورد سوریه می‌تواند بحران را افزایش و برخی اقدامات آنها مو جب تقویت تروریست‌ها و جابجایی تروریست‌ها به محل‌های دیگر شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد