رفتن به محتوا

ترامپ: نیویورک تایمز نگذاشت البغدادی را بکشیم!دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه روزنامه نیویورک تایمز را متهم کرد تلاش آمریکا را برای کشتن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش به شکست کشانده است.

ترامپ

به گزارش رمزپرس به نقل از مشرق، ترامپ در صفحه خود در تویتر نوشت: نیویورک تایمز ورشکسته، تلاش ایالات متحده را برای کشتن البغدادی، تروریست تحت تعقیب با شکست مواجه کرد. وی این اقدام را نمونه ای از برنامه های بدخواهانه آنها (نیویورک تایمز) در زمینه امنیت ملی توصیف کرد.

ظاهرا ترامپ به سخنان ژنرال آمریکایی تونی توماس اشاره دارد که در کنفرانسی مطبوعاتی در کلرادو تایید کرد نیروهای ویژه آمریکایی در سال ۲۰۱۵ به سرکرده داعش بسیار نزدیک شده بودند ولی بعد از افشاگری های رسانه ها، رد او را گم کردند.

توماس افزود: این پیشرفتی بسیار خوب بود. ولی متاسفانه این موضوع حدود یک هفته بعد در یک روزنامه بزرگ داخلی فاش شد و دیگر این پیشرفت فایده ای نداشت.

وی افزود: ضروری است آنچه را انجام می دهیم به مردم آمریکا اطلاع دهیم. همچنین اذعان به آنچه که به شکلی جدی توانایی ما را برای عمل به وظایفمان مختل می کند، مهم است.

روزنامه نیویورک تایمز در ماه ژوئن ۲۰۱۵ مقاله ای منتشر کرد که در آن آمده بود نیروهای آمریکایی به اطلاعات زیادی دست یافته اند که به طور مفصل نحوه پنهان شدن سرکرده تکفیری ها را تشریح می کند. این مقاله به ویژه به استفاده سرکردگان تکفیری ها از زنانشان برای مبادله پیام بین خود اشاره کرد.

نیویورک تایمز روز شنبه از کاخ سفید خواست درباره پیام تویتری ترامپ توضیح دهد. این روزنامه اعلام کرد: اگر منظور رئیس جمهور، مقاله ای بود که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، پنتاگون هیچ اعتراضی به این روزنامه پیش از انتشار این مقاله در سال ۲۰۱۵ نکرد و تاکنون هیچ شکایت علنی از هیچ مسئول آمریکایی شنیده نشده است.
این نخستین بار نیست که ترامپ به نیویورک تایمز و شبکه سی ان ان و روزنامه واشنگتن پست حمله می کند. جالب این که ترامپ این هفته مصاحبه اختصاصی طولانی با نیویورک تایمز انجام داد.
جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد البغدادی همچنان زنده است هرچند گزارش های متعددی درباره کشته شدن او منتشر شده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد