رفتن به محتوا

تلفات زلزله سهمگین ترکیه رو به افزایش استگزارشها حاکی از آن است که تلفات زلزله مهیب ترکیه رو به افزایش است زلزله بامداد امروز ترکیه تلفات جانی و مالی نداشته و قریب ۲۰۰ نفر از شهروندان در شهر بودروم و مارماریس به هنگام ترک ساختمان ها و محل سکونت خود دچار حوادث جزئی شده و به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.

  مصدومیت 70 نفر در زلزله بامدادی ترکیه

به گزارش رمزپرس،سازمان زمین شناسی آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد که زمین لرزه ای به بزرگی ۶٫۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) سواحل ترکیه را لرزاند ولی منابع تخصصی ترکیه شدت زلزله دیشب را ۶٫۳ ریشتر اعلام کردند.
سازمان بلایا و حوادث غیرمترقبه ترکیه زمان این زلزله را ساعت یک و ۳۱ دقیقه بامداد امروز اعلام کرد و گزارش داد: این زلزله در عمق ۸٫۶ کیلومتری زمین رخ داده است.
بنا به اعلام این سازمان، زمین لرزه دیشب در آبهای دریای اژه و در حوالی شهر مارماریس در استان موغلا ترکیه رخ داده است.
این سازمان همچنین گزارش داد که زمین لرزه بامداد امروز تلفاتی در این کشور نداشته ولی بنا به اعلام منابع خبری ترکیه، ۲ نفر در جزیره ایستانکوی یونان جان باخته اند.
زلزله بامداد امروز ترکیه در شهرهای بودروم، مارماریس، ازمیر، آیدین، مانیسا و دنیزلی در جنوب غربی ترکیه محسوس بود ولی تلفات و خسارت جانی به علت زلزله گزارش نشده است. / ایرنا

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد