رفتن به محتوا

سخنگوی وزارت امور خارجه :اعتراض شدید ایران به کاردار کویت ابلاغ شدتهران-ایرنا-سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ابلاغ اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به کاردار کویت در تهران گفت: دردیدار با کاردار کویت تاکید شد که ایران حق اقدام متقابل را برای کشورمان در قبال کاهش کادر دیپلماتیک دو کشور محفوظ می داند.

به گزارش رمزپرس به نقل از  ایرنا، بهرام قاسمی روز پنجشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: به دنبال ایراد اتهام های بی اساس از سوی مقام مسئول در وزارت خارجه کویت به جمهوری اسلامی ایران در خصوص پرونده موسوم به العبدلی، ‘فلاح الحجرف’ کاردار کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان در این خصوص به وی ابلاغ شد.
وی افزود: در این احضار که عصر امروز انجام شد مقام وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اتهام های واهی مقام های کویتی به کشورمان گفت :جای تاسف است که مسئولین کویت در این شرایط حساس منطقه به جای تلاش در جهت کاهش تنش های بی حاصل و خویشتنداری در قبال فشارها و تحریکات طرف های ماجراجوی منطقه ای به این تحریک ها پاسخ داده و جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات واهی قرار می دهند.
وی ادامه داد: این مقام بار دیگر خطاب به کاردار کویت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی با این پرونده نداشته است و این امر در آغاز رسیدگی به این پرونده به مقام های کویتی نیز ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: در این دیدار همچنین با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره رفتاری مسئولانه در قبال کشورهای منطقه و از جمله کویت در شرایط سخت این کشور داشته است حق اقدام متقابل را برای کشورمان در قبال کاهش کادر دیپلماتیک دو کشور محفوظ دانست.
قاسمی یادآور شد: کاردار کویت نیز با اظهار تاسف از تحولات اخیر بوجود آمده، افزود که مطالب و موضوعات مطرح شده را در اولین فرصت به مقام های این کشور منتقل خواهد کرد.
روزنامه عکاظ امروز صبح در خبری مدعی شد: کویت با ارائه یادداشتی اعتراض آمیز به سفارت ایران خواستار بسته شدن رایزنی فرهنگی و دفتر نظامی ایران در این کشور شده است.
به ادعای عکاظ کویت همچنین خواستار کاهش دیپلمات های ایرانی از ۱۹ نفر به ۴ نفر و خروج آنها طی ۴۵ روز دیگر شده است.
به نوشته این پایگاه کویت فعالیت کمیته‎های مشترک میان با ایران را لغو کرده است.
سیام**۹۱۲۱ تنظیم کننده: سمیه لاری * انتشار : مرضیه فاتحی

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد