رفتن به محتوا

نتانیاهو از سیاست “احمقانه” اتحادیه اروپا علیه اسرائیل انتقاد کرد


تیر ۲۹, ۱۳۹۶ بین الملل, خبرمهم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخواست‌های سیاسی اتحادیه اروپا از این رژیم را “کاملا احمقانه” توصیف کرد. سخنان او از نشست غیر علنی با رهبران شرق و مرکز اروپا در بوداپست فاش شده است.

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که جنجالی شده است، گفت: اتحادیه اروپا تنها نهادی از کشورها در جهان است که برای روابط با اسرائیل شرط می‌گذارد و در تمام حوزه‌ها شرایط‌اش سیاسی است. این دیوانگی و کاملا احمقانه است.بنیامین نتانیاهو.jpg

بروکسل مکررا شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی کرانه باختری را محکوم می‌کند و از سرکوب گروه‌های مدنی منتقد دولت انتقاد دارد.

نتانیاهو با اشاره به چین، روسیه و هند به عنوان کشورهایی که با اسرائیل رابطه تجاری دارند و به مسائل سیاسی اهمیت نمی‌دهند، یاد کرد.

او گفت: اروپا باید تصمیم‌اش را بگیرد که آیا می‌خواهد به حیات خود ادامه دهد یا این که محو شود.

اظهارات جنجالی نتانیاهو علیه اتحادیه اروپا در دومین روز سفر به بوداپست مطرح شد. ناظران می‌گویند اسرائیل به دنبال روابط نزدیک تر با کشورهای اروپاست.

او در جمع نخست وزیران گروه موسوم به ویزگراد متشکل از مجارستان، لهستان، اسلوواکی و جمهوری چک است، گفت: رشد این گروه همچون خاری در چشم اتحادیه اروپاست، چرا که آنها در اکثر مواقع حین نشست‌های اتحادیه اروپا از اسرائیل دفاع می‌کنند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد