رفتن به محتوا

قرار نیست در سال ۲۰۱۸ معجزه‌ای در تبریز اتفاق بیفتد


تیر ۲۸, ۱۳۹۶ مراکز استان ها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قرار نیست در سال ۲۰۱۸، تبریز، زیر و رو شده و معجزه‌ای در شهر اتفاق بیفتد، عنوان کرد: تبریز ۲۰۱۸، آغاز یک خانه تکانی اساسی است و به عنوان مثال در برنامه زمانبندی برنامه ها، تعداد تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان تا امروز هشت هزار و ۶۰۰ باب است که به ۱۴ هزار باب افزایش می‌یابد.

تبریز 2018

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار در جمع خبرنگاران مستقر برخی رسانه‌های استان در استانداری و نشست‌های موضوعی خبری از تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یک رویداد ملی و فراملی نام برد و ادامه داد: لزوم وجود یک سخنگو و مرجع معتبر برای ارائه آخرین اخبار و مطالب تبریز ۲۰۱۸ به گردشگران داخلی و خارجی، خبرگزاری تبریز ۲۰۱۸ در روزهای آتی آغاز بکار می‌کند.

 وی با اشاره به وظیفه خطیر رسانه‌ها و مطبوعات استان و کشور در ارتباط با رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸، اظهار کرد: اولین مطبوعات و رسانه‌های معتبر رسمی کشور از این مرز و بوم فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و از این پس نیز انتظار داریم رسانه‌های استان در موضوعاتی همچون تبریز ۲۰۱۸ بیش از پیش نقش آفرین باشند.

وی با بیان اینکه در عصر کنونی همه‌ی ما به عنوان مسئولان جامعه در یک فضای شیشه‌ای زندگی می‌کنیم و نمی‌توانیم به نقد سازنده اصحاب رسانه و مطبوعات بی‌توجه باشیم، اظهار کرد: انتقادات سازنده اصحاب رسانه باعث می‌شود که ما رور به روز به نقاط قوت و ضعف خود بیش از پیش پی برده و پیشرفت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه با تشکر از حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران استان در اکثر جلسات این اداره کل عنوان کرد: باید در راستای تکمیل و توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان، با مردم روراست‌تر بوده و از توان بسیار قدرتمند مردمی در راستای تحقق این مهم استفاده کنیم.

 آبدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ از سوی سازمان کنفرانس اسلامی تصریح کرد: سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان دومین سازمان بزرگ جهانی و با داشتن ۵۷ عضو توانست با انتخاب شهر اولین ها به عنوان شهر پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، به بسیاری از هجمه های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی مبنی بر ایران هراسی پایان داد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده هرچه بیشتر از توان بخش خصوصی در راستای برگزاری برنامه ها و انجام پروژه های تبریز ۲۰۱۸ گفت: دولت، وظیفه تسهیل گری و اقداماتی همچون ایجاد زیرساخت و صدور مجوز فعالیت برای بخش خصوصی را بر عهده دارد بطوریکه می توان گفت بیش از ۷۰ درصد امور مربوط به اجرای برنامه های درنظر گرفته در این حوزه بر عهده بخش خصوصی است.

وی بر لزوم فرهنگسازی روانشناسی و رفتاری در بین اقشار مختلف مردم استان مبنی بر داشتن رفتار مناسب با گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و افزود: انجام برخی رفتارها هچون گرانفروشی به مسافرین، اخذ کرایه بیشتر، برخورد ناشایست در هنگام خرید در شان تبریز و تبریزی نیست و باید شاهد چنین رفتارهایی نباشیم.

آبدار  به بخشی از مهمترین اقدامات انجام شده در ۶ کمیته تبریز ۲۰۱۸ نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع تاکنون ۴۲۰ مصوبه در کمیته ها تصویب شده و بیش از ۲۲ دستگاه اجرایی نیز در این زمینه دخیل هستند.

وی، میزان اعتبارات ملی درخواست شده از وزارتخانه ها و دستگاه های مرکزی کشور را بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: بر اساس تصمیم گیری های مسئولان امر، باید ۱۰ درصد از اعتبارات متمرکز وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص یافته و در سال ۹۷ نیز ردیف اعتباری ویژه به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص می یابد.

آبدار همچنین گفت: افرادی که می‌گویند برای تبریز ۲۰۱۸ هیچ کاری انجام نشده است بی‌انصافی می کنند. به عنوان مثال، از صندوق توسعه‌ی ملی برای احداث و تکمیل برخی هتل‌ها در تبریز، ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، درخواست کرده‌ایم.

بر اساس گفته این مقام مسئول، تقویم رویدادها و برنامه ریز زمانبدی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ روز آتی از طریق رسانه ها اعلام می شود.
انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد