رفتن به محتوا

سازمان ملل خواستار ازسرگیری پروازهای بین‌المللی به صنعا شد


تیر ۲۲, ۱۳۹۶ بین الملل, خبرمهم

نماینده سازمان ملل در یمن با اعلام اینکه اوضاع یمن اسف‌بارتر و بحران انسانی شدیدتر شده، خواستار ازسرگیری پروازهای بین‌المللی به صنعا شد.

ولد شیخ احمد

به گزارش رمزپرس، به نقل از ایسنا، اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت: ۲۰ میلیون تن در یمن با بحران‌های مختلفی روبرو هستند و بمباران کورکورانه در تعز تعداد قربانیان را بیشتر کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۷۰۰ تن در اثر ابتلا به وبا جان خود را از دست داده‌اند، بر لزوم پایبندی تمامی طرف‌های درگیر به قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

او همچنین خواستار از سرگیری پروازهای بین المللی به فرودگاه صنعا شد. ورود و یا خروج هر نوع هواپیمایی به آسمان یمن توسط عربستان کنترل می‌شود و سعودی‌ها اجازه این کار را نمی‌دهند.

ولد شیخ اظهار داشت: دستیابی به توافق درخصوص بندر الحدیده و پرداخت حقوق‌ کارکنان در موفقیت تلاش‌ها برای تامین مالی مراکز مراقبت پزشکی نقش خواهد داشت.

وی گفت: نزدیک به ۳۰۰ هزار یمنی به وبا مبتلا شده‌اند در حالی که هنوز پس از گذشت ماه‌ها حقوق ده‌ها هزار امدادگر و کادر پزشکی پرداخت نشده است.

ولد شیخ تصریح کرد: پیشنهادهای ما درخصوص منطقه الحدیده و بندر آن است و هدف از آن تامین امنیت ارسال مواد امدادی و تجاری از طریق این بندر و برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری مالیات و درآمدها و استفاده از آن برای پرداخت حقوق‌ و تامین خدمات ضروری به جای تامین مالی برای جنگ است.

نماینده سازمان ملل در یمن نیروهای انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری سابق یمن را به تعامل با پیشنهادات خود ” در صورتیکه پایان جنگ و بهبود اوضاع انسانی را می‌خواهند” فرا خواند.

از سوی دیگر، مسئولان سازمان هواپیمایی عربستان نشستی را در ریاض با همتای یمنی خود برای مذاکره درخصوص موضوعات مربوط به حمل و نقل هوایی میان دو کشور برگزار کرد.

این درحالی است که نیروهای دولت مستعفی یمن تجهیزات جدیدی را به شرق صنعا منتقل کرده‌اند و هدف‌شان پیشروی به سمت فرودگاه پایتخت است.

منابع نظامی گفتند، نیروهای تحت امر دولت مستعفی یمن با حمایت نیروهای ائتلاف سعودی در استان مارب تجهیزاتی را به منطقه بران و اطراف کوه یام در جبهه نهم برده‌اند تا تصرف مناطق منتهی به شهرستان ارحب را در استان صنعا تکمیل کنند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد