رفتن به محتوا

اقدام خصمانه دولت آمریکا نسبت به نخبه ایرانی/ دانشجویان و اساتید به استقبال پژوهشگر دانشگاه شریف می‌روندبصیری با اشاره به اقدام خصمانه دولت آمریکا در قبال نخبه ایرانی گفت: دانشجویان و اساتید به استقبال پژوهشگر دانشگاه شریف می‌روند.

به گزارش رمزپرس،امیر بصیری دبیر انجمن علمی نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اقدام خصمانه دولت آمریکا در قبال نخبه و پژوهشگر ایرانی دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت: دکتر سیدمحسن دهنوی دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف برای استفاده از فرصت مطالعاتی یک ساله خود با موضوع پژوهش بر روی داروهای سرطانی کودکان از دانشگاه MIT آمریکا پذیرش داشت.

وی افزود: این نخبه ایرانی برای استفاده از این فرصت علمی، دو روز پیش عازم کشور آمریکا شد. با اینکه وکیل دانشگاه هارواد کارهای او را دنبال می‌کرد، دولت این کشور اجازه ورود او به خاک آمریکا را نداد.

این نخبه دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به سوابق دهنوی یادآور شد: وی دارای رتبه اول کنکور دکتری در رشته نانو تکنولوژی دانشگاه شریف است. رتبه ۱۳ کارشناسی‌ارشد مهندسی شیمی گرایش پدیده‌های انتقال دانشگاه شریف و  رتبه ۱۰۰ کنکور کارشناسی مهندسی شیمی همین دانشگاه، جزو رزومه علمی این پژوهشگر ایرانی است.

بصیری گفت: وی در سال ۹۳ از رساله دکتری خود دفاع کرد. دهنوی مقالات متعدد علمی پژوهشی در (ISI) و دیگر پایگاه‌های علمی دارد و در کنفرانس بین‌الملی پاریس و کیش ارائه مطلب داشته است.

وی اضافه کرد: پس از رفتار خصمانه دولت آمریکا وی به سمت ایران بازگشت. دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف امشب در فرودگاه امام‌خمینی(ره) از این پژوهشگر ایرانی استقبال خواهند کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد